Reklama

Jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie na wyjazd za granice?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: pexels.com

Jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie na wyjazd za granice? - Zdjęcie główne

foto pexels.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Coraz więcej osób podróżuje poza granice państwa. Niejednokrotnie może się wydarzyć, że podczas wyjazdu będziemy musieli skorzystać z pomocy medycznej. Ceny leczenia prywatnego są wysokie. W państwach o obcej walucie koszty mogą przerosnąć nasze możliwości, dlatego dobrym wyborem jest wykupienie ubezpieczenia turystycznego. W razie nieszczęśliwych zdarzeń mamy możliwość skorzystania z leczenia, rehabilitacji oraz ułatwionego transportu do kraju. W czasie pandemii ma to szczególne znaczenie, ponieważ jesteśmy bardziej narażeni na choroby.

Jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie?

Podczas dokonywania wybory ubezpieczenia, warto zwrócić uwagę, jaki koszt leczenia dana polisa pokrywa. Dodatkowo warto zainwestować w ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków. Na terenie Europy, możemy otrzymać częściową bezpłatną pomoc medyczną, dzięki posiadaniu Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. W takiej sytuacji dodatkowe ubezpieczenie może być adekwatnie niższe o około 30 000 złotych. Korzystnych ofert należy szukać na stronie https://wakacyjnapolisa.pl/.

Osoby, które cierpią na choroby przewlekłe, powinni wykupić polisę na wyższą kwota, bądź skorzystać z ubezpieczeń bez sumy gwarantowanej, które pokrywają wszystkie leczenia bez określonego limitu. Z takiego ubezpieczenia warto również skorzystać w momencie, kiedy podróżujemy do krajów, gdzie koszty leczenia są najwyższe, takich jak: Stany Zjednoczone, czy Australia.

Czy ubezpieczenie EKUZ jest wystarczające?

Ubezpieczenie EKUZ jest respektowane w państwach należących do Unii Europejskiej oraz państw wchodzących w skład EFTA. Na terenie tych krajów mamy możliwość ze skorzystania z bezpłatnej opieki medycznej. Jednakże nie jest to rodzaj ubezpieczenia, które zapewni wszystkie udogodnienia. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nie pokrywa kosztów:

  • lecznictwa w placówkach prywatnych; 
  • dopłat do pobytu w szpitalu;
  • wizyt u lekarzy specjalistów;
  • zakupu leków;
  • transportu do kraju.
W niektórych państwach również nie skorzystamy z bezpłatnego ratownictwa oraz będziemy musieli pokryć koszty poszukiwawcze. 

Odszkodowanie od nieszczęśliwych wypadków

Decydując się na podróż za granicę, warto wykupić odszkodowanie od nieszczęśliwych wypadków. Jest to polisa, dzięki której możemy otrzymać odszkodowanie w razie ulegnięcia trwałym uszczerbkom na zdrowiu. Obejmuje również ubezpieczenie na wypadek śmierci – rekompensatę pieniężną otrzymują najbliżsi.

Na rynku możemy wybierać spośród wielu ofert. Koszt ubezpieczenia jest bardzo zróżnicowany. W momencie zdarzenia, którego skutkiem jest uszczerbek na zdrowiu, otrzymujemy pewien procent z sumy gwarantowanej, która waha się od 5000 zł do około 500 000 zł w zależności od wykupionej polisy. Wiele informacji na ten temat można znaleźć na stronie https://wakacyjnapolisa.pl/ubezpieczenie-podrozne/.

Ubezpieczenie bagażu

Nieodłącznym elementem podróży jest bagaż. Warto pomyśleć o specjalnym ubezpieczeniu, które pozwoli na wypłatę odszkodowania w razie kradzieży, zagubienia bądź zniszczenia transportowanych bagaży. Wypłacana suma częściowo pokrywa poniesione straty, w zależności od wykupionej polisy. Przed wybraniem oferty należy zapoznać się z regulaminem ubezpieczenia, ponieważ pokrywa ono zazwyczaj przedmioty potrzebne do podróży. Gwarancja może nie obejmować drogocennej biżuterii, czy innych sprzętów, na które potrzebne jest specjalne zezwolenie celne.

Przed podróżą warto zapoznać się z ubezpieczeniami, które mamy na rynku. Jest to szeroko rozbudowany sektor, dzięki czemu możemy dopasować ofertę do swoich potrzeb. Warto zabezpieczyć się przed sytuacjami, które mogą się wydarzyć w trakcie wypoczynku za granicą.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy