Reklama

Jak sprawdzić dzwoniący numer? Najlepsze sposoby

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Jak sprawdzić dzwoniący numer? Najlepsze sposoby - Zdjęcie główne

Materiał partnera

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Nie zawsze dzwonią do nas osoby, których głos chcemy usłyszeć. Zdarza się wręcz, że za nieznanym numerem telefonu stoi firma telemarketingowa, handlowa lub ktoś, kto niekoniecznie ma wobec nas dobre intencje. Warto jest więc dowiedzieć się tego, z kim mamy do czynienia i dopiero ewentualnie oddzwonić. Istnieje na to przynajmniej kilka sposobów. Oczywiście niektóre są lepsze od innych. Co warto wiedzieć o sprawdzaniu dzwoniących numerów?

Sprawdzanie i ewentualne blokowanie dzwoniących numerów może być bardzo przydatne. Przemawiają za nim kwestie bezpieczeństwa i dbałości o swój cenny czas. W końcu lepiej jest zająć się czymś pożytecznym, niż prowadzić jałowe rozmowy z osobami, które np. na siłę chcą nam coś sprzedać. Warto korzystać ze sprawdzonych sposobów rozpoznawania natrętnych numerów. (więcej na https://infonumer.pl ). Co powinno się o nich wiedzieć?

Czemu warto sprawdzać dzwoniące numery?

Dzwoni do Ciebie nietypowy numer? Sprawdź z jakiego kraju jest to połączenie. Często niespodziewany telefon np. z egzotycznego kraju może być zwiastunem tego, że ktoś będzie chciał nas oszukać. Dlatego zwłaszcza w takich sytuacjach warto skorzystać ze sposobów na identyfikację numeru. To jednak nie wszystko, bo częste rozmowy z telemarketerami, ośrodkami badania opinii lub przedstawicielami firm handlowych również mogą być denerwujące i zabierać czas. 

Najlepsze sposoby identyfikacji numerów

Jakie są najlepsze sposoby identyfikacji dzwoniących numerów? Najczęściej wymienia się tu trzy opcje i wszystkie związane są z rozwojem Internetu. Oczywiście różnią się one od siebie dość znacznie choćby szybkością uzyskania  spodziewanych rezultatów.

Sprawdzanie z wyszukiwarką internetową

Podstawowym sposobem na ustalenie tego, kto stoi za dzwoniącym numerem, jest skorzystanie z wyszukiwarki internetowej. Należy wpisać ciąg cyfr  w  popularne Google i liczyć na to, że numer ukaże się wraz z czyjąś tożsamością stojącą za nim. Wyniki wyszukiwania powinny pozwolić nam na sprawdzenie tego, czy dzwoni firma, call center, czy też potencjalny oszust lub osoba fizyczna. Minusy tego sposobu? Jest niezbyt wygodny. 

Korzystanie z wyszukiwarki numerów online

W  ostatnich latach zwiększoną popularność zdobyły darmowe wyszukiwarki numerów online. Działają one również na podstawie danych dostępnych w Internecie. Bardzo ważne w  przypadku takich portali jest to, że sami użytkownicy mogą uzupełniać informacje i dzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat potencjalnej szkodliwości danego numeru. Niektóre wyszukiwarki pozwalają na zapoznanie się z krótkimi charakterystykami podmiotu stojącego za danym numerem, przebiegu rozmowy itp. 

Wykorzystanie aplikacji 

Najciekawszym pomysłem jest jednak skorzystanie z aplikacji mobilnej służącej identyfikacji numerów. Jest to rozwiązanie szybkie i bardzo wygodne. Oferuje błyskawiczny dostęp do niebywale bogatych baz danych. Najlepsze aplikacje pozwalają na ocenianie dzwoniących numerów. Można je także bardzo sprawnie blokować tak, aby ich właściciele przestali się naprzykrzać.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE