Reklama

Ile kosztuje założenie alarmu w domu - montaż alarmu domowego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: materiał partnera

Ile kosztuje założenie alarmu w domu - montaż alarmu domowego - Zdjęcie główne

foto materiał partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Koszt zainstalowania alarmu w domu może być różny. Jeśli jednak wiesz, jaki jest projekt systemu alarmowego, możesz spróbować obliczyć wszystkie koszty. W każdym razie warto pamiętać, że coś takiego jak montaż czujek alarmowych lepiej powierzyć profesjonalistom.

Ile kosztuje alarm do domu?

Na cenę systemu alarmowego wpływa przede wszystkim wybór klasy bezpieczeństwa, ponieważ wszystkie urządzenia, które zostaną użyte, muszą mieć klasę nie niższą niż określona dla całego systemu. Dodatkowo na cenę wpłynie to, jaki rodzaj alarmu wybierzemy – przewodowy czy bezprzewodowy.

Dobrze dobrany alarm na budowę powinien składać się z centrali alarmowej, kilku czujek ruchu (ich liczba będzie zależeć od wielkości i liczby wszystkich chronionych pomieszczeń), jednej klawiatury sterującej, zewnętrznych sygnalizatorów akustyczno-optycznych, wewnętrznych sygnalizatorów akustycznych oraz dialera telefonicznego, a także z modułów wiadomości radiowych odpowiedzialnych służb lub dialera GSM.

Jeśli chodzi o ceny orientacyjne, to należy zauważyć, że cena alarmu do domu jednorodzinnego będzie wahać się od 50 do 80 zł. Rejestrator będzie kosztował od 800 do 3000 zł. Z kolei koszt kamer może wynieść 400-800 zł za najprostsze modele. Dlatego najlepszą opcją jest wybór gotowego systemu alarmowego do domu z powiadomieniem na telefon z prostymi zestawami o wartości 450-600 zł. Należy jednak rozumieć, że za ponad 1000 zł będzie można znaleźć potężny system o naprawdę przyzwoitych parametrach.

Profesjonalna instalacja alarmowa w domu i jej koszt

Niektórzy sprzedawcy takiego sprzętu mają kalkulowaną cennik montażu instalacji alarmowych, łącznie z montażem alarmu do domu. Jest to bardzo wygodne dla klienta, bo wtedy wiadomo, że system jest „uzbrojony” naprawdę profesjonalnie. W tym przypadku również należy poprosić o serwisowanie i skupić wszystko w jednych rękach. Ułatwi to rozwiązywanie wszelkich problemów, jeśli się pojawią.

Zdarzają się jednak przypadki, kiedy trzeba znaleźć profesjonalistę, który jest dobrze zorientowany w programowaniu centrali. Jest to bardzo ważny niuans, ponieważ bez niego system alarmowy do domu może działać nieefektywnie.

Koszt montażu czujki alarmowej z programowaniem wynosi średnio od 1000 zł. Zwiększy się, jeśli będziesz potrzebować więcej czujek i jeśli musisz położyć kable. W niektórych przypadkach koszt całej pracy może sięgać 10 tysięcy złotych.

Gdzie mogę znaleźć wykonawców do montażu alarmu w domu?

 Jednym z najszybszych i najłatwiejszych sposobów na znalezienie firmy lub specjalisty, który potrafi skutecznie zainstalować domowy system alarmowy, jest skorzystanie z serwisu otomistrz.pl. W tym serwisie możesz porównać cenniki i ceny z montażem za punkt oraz koszty usług (założenia systemu alarmowego z powiadomieniem na komórkę do domu lub autoalarmu) różnych wykonawców i wybrać opcję, która najbardziej Ci odpowiada. OTOmistrz gwarantuje wysokie kwalifikacje specjalistów od instalacji alarmowej do ochrony domu, których można znaleźć na ich portalu, indywidualne podejście, wsparcie techniczne i doradztwo na wszystkich etapach instalacji alarmów oraz bezwarunkowe dotrzymywanie terminów.

Do najpopularniejszych marek alarmowych należą: MICRA, VERSA, INTERGRA, CA-X, SOLID, ERDA electronic, ROPAM, SATEL itp. Pragniemy dodać, że na polskim rynku jest wielu instalatorów, którzy wiedzą jak zaprojektować i zaprogramować centrale tych producentów i oferują zarówno rozwiązania przewodowe, jak i bezprzewodowe z modułem zdalnego powiadamiania GSM oraz z modułem wykrywania pożaru (ochrona przeciwpożarowa).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE