Reklama

Drewniane garaże: pozytywne cechy i niezwykłe właściwości

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: materiał partnera

Drewniane garaże: pozytywne cechy i niezwykłe właściwości - Zdjęcie główne

foto materiał partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Wybór drewna na garaż zamiast innego materiału budowlanego jest bardziej korzystny ze względu na niezwykłe właściwości tego naturalnego surowca. To oznacza, że garaże drewniane oferują szeroki wachlarz zalet, od trwałości, po klasyczny wygląd, aż do aspektów ekonomicznych. Oto kilka innych zalet drewnianych garaży, które warto znać.

Reklama

Nie jest tajemnicą, że garaże z drewna są dość popularnym i powszechnym dodatkiem do współczesnych nieruchomości. W wielu krajach na całym świecie zaczyna się pojawiać coraz więcej drewnianych garaży. Oczywiście, takie konstrukcje zawsze przyciągały uwagę, ale obecnie ludzie zaczęli coraz bardziej doceniać niezliczone zalety, jakie mają do zaoferowania garaże z drewna. 

1. Drewniany garaż jest wielofunkcyjny

Chociaż garaż z drewna to idealne schronienie dla Twojego samochodu, to ma on również kilka innych potencjalnych zastosowań. Oczywiście, wszystko zależy od wielkości garażu drewnianego, ale na pewno znajdzie się w nich trochę miejsca na przechowywanie sprzętu ogrodniczego. Ponadto, możesz wykorzystać swój garaż jako miejsce do relaksu, stworzyć w nim własne biuro lub prywatną siłownie – pod warunkiem, że zadbasz o właściwy wystrój i sprzęt.

2. Garaż z drewna ma niezwykłe właściwości izolacyjne

Jedną z korzyści drewnianych garaży jest to, że są doskonałym naturalnym izolatorem. Dzieje się tak, ponieważ drewno, z którego są zbudowane, magazynuje w swojej strukturze pęcherzyki powietrza. Dzięki temu, wewnątrz budynku latem jest chłodno, a zimą ciepło. To sprawia, że drewniany garaż może być użytkowany przez cały rok, niezależnie od pogody.

3. Drewniane garaże są łatwe w montażu

Drewno jest najbardziej praktyczną z dostępnych opcji na garaż. To oznacza, że drewniane garaże są stosunkowo łatwe w montażu. Tak łatwe, że nawet możesz zrobić to sam i zajmie Ci to tylko kilka dni, zanim będziesz mógł z niego korzystać. 

4. Drewniane garaże są tanie

Niezwykle istotną zaletą drewnianych garaży jest to, że w porównaniu do swoich betonowych odpowiedników są bardzo tanie. Montaż garażu z drewna to oszczędność pieniędzy, ponieważ wymagają one jedynie płyty betonowej jako fundamentu. Co za tym idzie, czas budowy jest skrócony, a całkowity koszt mniejszy.

5. Garaż z drewna jest wytrzymały

Drewno jest lekkim materiałem, ale ma wyższy poziom wytrzymałości. Wpływ na to ma elastyczność drewna. Dzięki temu, drewniana konstrukcja odznacza się dużą odpornością na wstrząsy mechaniczne występujące podczas trzęsienia ziemi. Ponadto, drewno jest tak trwałym materiałem, że może przetrwać nawet kilkaset lat.

6. Garaże drewniane są estetyczne

Jednym z powodów, dla którego chcesz mieć drewniany garaż obok swojego domu, jest to, że prezentuje się niezwykle pięknie. Drewno to naturalny materiał i to sprawia, że nie da się oprzeć jego walorom estetycznym. Niezwykłe ułożenie słojów drewna nadaje mu pewnego niesamowitego charakteru. Dużym plusem jest również to, że możesz sam zmienić wygląd swojego garażu zwyczajnie zmieniając jego kolor przy użyciu farby. 

Drewno jest materiałem anizotropowym, higroskopijnym i organicznym, który posiada niezwykłe właściwości termoizolacyjne, akustyczne, termiczne, funkcjonalne i estetyczne. To dlatego, budynki wykonane w całości z drewna cieszą się niezwykłą popularnością i mają przewagę nad innymi materiałami budowlanymi. Nie da się ukryć, że wspaniałe zalety drewnianych garaży wynikają z wrodzonych cech drewna. Swoiste właściwości tego naturalnego materiału okazują się jego najlepszym atutem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE