Powiat szuka kandydatów kierownika Środowiskowego Domu Samopomocy w Krobi

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: arch. gostynska.pl

Powiat szuka kandydatów kierownika Środowiskowego Domu Samopomocy w Krobi - Zdjęcie główne

foto arch. gostynska.pl

Przeczytaj również:

Praca Kandydatów na stanowisko Kierownika Środowiskowego Domu Samopomocy w Krobi poszukuje zarząd powiatu gostyńskiego. Wakat powstał w styczniu, po śmierci dotychczasowej szefowej Swietłany Figiel. Nabór trwa do połowy lutego.

Obecnie, po decyzji zarządu powiatu, obowiązki kierownika Środowiskowego Domu Smopomocy w Krobi pełni Paulina Rosik, wieloletnia pracownica Domu Pomocy Społecznej w Chwałkowie, gdzie zdobywała doświadczenie jako opiekun oraz terapeuta - CZYTAJ TUTAJ.

Władze powiatu zdecydowały o wyłonieniu szefa placówki w drodze konkursu.

Jakie obowiązki i zadania wiążą się z objęciem stanowiska kierownika?

  1. organizowanie i nadzorowanie pracy ŚDS;
  2. kierowanie pracą i właściwym funkcjonowaniem ŚDS;
  3. nadzór nad przestrzeganiem dyscypliny pracy pracowników
  4. przestrzeganie dyscypliny finansowej i budżetowej
  5. nadzorowanie spraw BHP i ochrony przeciwpożarowej;
  6. dbałość o zapewnienie i utrzymanie odpowiedniego poziomu usług świadczonych przez ŚDS, promocja ŚDS i pozyskiwanie uczestników;
  7. współpraca z instytucjami i organizacjami społecznymi mającymi związek z działalnością ŚDS.
Przyszłemu kierownikowi ŚDS w Krobi zarząd powiatu zamierza zaoferować pracę na 1 etat po zawarciu umowy z  na czas określony z możliwością zatrudnienia na czas nieokreślony;

Czego wymaga się od kandydatów na stanowisko kierownika ŚDS w Krobi?

Niezbędne jest wykształcenie wyższe na kierunku, który może mieć zastosowanie przy świadczeniu usług w środowiskowym domu samopomocy m.in. psychologia, psychiatria, pedagogika, nauki o rodzinie, praca socjalna.  Ponadto osoba chętna do pracy na stanowisku kierownika musi posiadać - jak czytamy w dokumentach konukrsowych - specjalizację z zakresu organizacji pomocy społecznej oraz znać przepisy m.in. o pomocy społecznej, o samorządzie gminnym i powiatowym, a także o finansach publicznych.

Od kandydata wymaga się co najmniej 3-letniego stażu pracy w pomocy społecznej oraz co najmniej półroczne doświadczenie w realizacji usług dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Nabór trwa do połowy lutego 2024 r.

Oferty na stanowisko przyjmowane są od osób z polskim obywatelstwem, z nieposzlakowaną opinią. Będą analizowane również pod względem  niekaralności za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego.

Dodatkowym atutem w konkursie może być posiadanie doświadczenia w pracy w administracji publicznej, umiejętności zarządzania, a także:

  • sprawna i efektywna organizacja pracy, odpowiedzialność, zaangażowanie w realizowaniu powierzonych zadań, systematyczność;
  • umiejętność pracy w sytuacjach stresowych, zaangażowanie, kreatywność;
  • umiejętność planowania pracy i koordynacji działań.
Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać osobiście lub listownie na adres Starostwo Powiatowe w Gostyniu (Gostyń, ul. Wrocławska) – do 15 lutego 2024 r., do godziny 11.00 (liczy się data wpływu koperty do urzędu). Zamknięta koperta powinna zawierać dopisek: „Nabór na wolne stanowisko Kierownik ŚDS w Krobi”.

Pełniąca obowiązki też będzie startować

W stycznia 2023 r. Paulina Rosik podjęła pracę w Środowiskowym Domu Samopomocy w Krobi i po śmierci dotychczasowej kierownik, przejęła jej obowiązki. W swojej pracy zawodowej planuje kontynuować działania rozpoczęte przez Swietłanę Figiel. Jak podkreśla  - ma nadzieję pomagać osobom niepełnosprawnym w rozwijaniu ich indywidualnego potencjału. Przygotowuje też koncepcję dalszej pracy jednostki. Swoją funkcję będzie pełnić do czasu przeprowadzenia i rozstrzygnięcia konkursu na nowego kierownika. Sama również zamierza wystartować w naborze.

Ma wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami z niepełnosprawnościami. Już po ukończeniu szkoły średniej udzielała się jako wolontariuszka w DPS w Chwałkowie. W latach 2004- 2005 odbyła staż w placówce. Od 2005 r. rozpoczęła w niej pracę jako opiekun. W latach 2008 - 2023 pracowała jako terapeuta. W okresie od stycznia 2007 r. do sierpnia 2008 r. wykonywała  pracę w ŚDS w Chwałkowie, który funkcjonował w ramach struktury organizacyjnej w domu pomocy w Chwałkowie.

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy