reklama

Mamy kompletny "rozkład jazdy" dla przyszłorocznych maturzystów. Wszystko o terminach egzaminu dojrzałości 2024

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Mamy kompletny "rozkład jazdy" dla przyszłorocznych maturzystów. Wszystko o terminach egzaminu dojrzałości 2024 - Zdjęcie główne

Egzamin dojrzałości w 2024 roku rozpocznie się we wtorek, 7 maja. | foto pixabay

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Polska i ŚwiatRozpoczął się nowy rok szkolny. Znamy już jego cały harmonogram, w tym dokładne terminy wszystkich egzaminów maturalnych. Dotyczy to Ciebie albo kogoś z Twojej rodziny? Już teraz sprawdź daty i wpisz je sobie w kalendarz.
reklama

Jak już pisaliśmy, Centrala Komisja Egzaminacyjna podała, kiedy w nadchodzącym roku szkolnym do egzaminów podejdą uczniowie klas ósmych szkół podstawowych. Poznaliśmy również termin ferii zimowych w poszczególnych województwach. Czas na wiadomość, na którą czekały najstarsze roczniki: Jak będzie wyglądał harmonogram egzaminu dojrzałości w 2024 roku. 

Harmonogram matur w 2024 roku. Egzaminy pisemne 

Sesja maturalna egzaminów pisemnych potrwa od 7 do 24 maja, egzaminy ustne odbywać się będą  od 11 do 16 maja i od 20 do 25 maja. Wyniki matur ogłoszone zostaną 9 lipca.

Dodatkowa sesja pisemna dla maturzystów, którzy z przyczyn zdrowotnych lub losowych nie przystąpią do egzaminów w terminie głównym, zaplanowana została od 3 do 17 czerwca

reklama

– poinformowali pracownicy Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.  

Egzaminy dojrzałości rozpocznie się po długim weekendzie majowym, jednak nie w poniedziałek, ale we wtorek, 7 maja. Egzaminy pisemne będę rozpoczynać się o godzinie 9.00 i o 14.00. Rozkład kolejnych dni będzie wyglądać następująco: 

7 maja (wtorek) - egzamin pisemny z języka polskiego na poziomie podstawowym. Początek godz. 9.00. 

8 maja (środa) rano odbędzie się egzamin z matematyki na poziomie podstawowym, natomiast po południu będą egzaminy z języka kaszubskiego, z łemkowskiego i z języka łacińskiego i kultury antycznej.

9 maja (czwartek) rano wystartuje egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym, po południu będą egzaminy na poziomie podstawowym z języka francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i z języka włoskiego.

reklama

10 maja (piątek) rano będzie egzamin z wiedzy o społeczeństwie, po południu będą egzaminy z języka niemieckiego na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym.

13 maja (poniedziałek) rano będą egzaminy z języka angielskiego na poziomach rozszerzonym i dwujęzycznym, po południu będzie egzamin z filozofii.

14 maja (wtorek) rano będzie egzamin z biologii, po południu egzaminy z języka rosyjskiego na poziomach rozszerzonym i dwujęzycznym.

15 maja (środa) rano będzie egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym, po południu – egzaminy z języka francuskiego na poziomach rozszerzonym i dwujęzycznym.

16 maja (czwartek) rano będzie egzamin z chemii, po południu egzamin z historii muzyki.

reklama

17 maja (piątek) rano będzie egzamin z geografii, a po południu egzaminy z języków mniejszości narodowych (białoruskiego, litewskiego i ukraińskiego) na poziomie podstawowym.

20 maja (poniedziałek) rano będzie egzamin z języka polskiego na poziomie rozszerzonym, a po południu egzaminy z języków mniejszości narodowych na poziomie rozszerzonym.

21 maja (wtorek) rano będzie egzamin z historii, po południu egzaminy z języka hiszpańskiego na poziomach rozszerzonym i dwujęzycznym.

22 maja (środa) rano będzie egzamin z informatyki, po południu z historii sztuki.

23 maja (czwartek) rano będzie egzamin z fizyki, a po południu egzaminy z języka włoskiego na poziomach rozszerzonym i dwujęzycznym.

24 maja (piątek) przeprowadzone będą egzaminy w językach obcych z matematyki, geografii, chemii, fizyki, biologii i historii, zdawane przez absolwentów szkół i oddziałów dwujęzycznych.

Matury ustne 2024. Terminy 

Egzaminy ustne odbędą się w terminach 11 do 16 maja i od 20 do 25 maja. Będą one przeprowadzane według harmonogramów, ustalanych przez przewodniczących poszczególnych zespołów w szkołach.

Dodatkowa sesja maturalna dla maturzystów, którzy z przyczyn zdrowotnych lub losowych nie przystąpią do egzaminów w terminie głównym, zaplanowana została na 10-12 czerwca.

9 lipca CKE ogłosi wstępne wyniki matur.  20 sierpnia odbędą poprawkowe egzaminy pisemne, a 22 sierpnia poprawkowe egzaminy ustne. Wyniki egzaminów poprawkowych maturzyści poznają 10 września.

CKE 10 września ma opublikować pełne wyniki matur (biorąc pod uwagę egzamin zdawany w terminie czerwcowym i poprawkowy, zdawany w sierpniu). 

W 2023 roku do matury przystąpiło ponad 253 tys. obywateli Polski oraz 113 obywateli Ukrainy. 151 076 absolwentów mierzyło się z egzaminem maturalnym w Formule 2023. 103 z nich to obywatele Ukrainy. Do egzaminu maturalnego w Formule 2015 przystąpiło 102 419 uczniów, w tym 10 z Ukrainy.

Egzamin zdało 84,4 proc. maturzystów, 11,3 proc. maturzystów nie zdało jednego z przedmiotów obowiązkowych, dzięki czemu mogli podejść do egzaminu poprawkowego.  4,3 proc. maturzystów szansę na kolejne podejście będzie miało dopiero za rok. 

reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu zwielkopolski24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama