Reklama

Zmarł Mirosław Ziemski, nauczyciel i inicjator Biegu Bojanowskiego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Zespół Szkół Rolniczych w Grabonogu

Zmarł Mirosław Ziemski, nauczyciel i inicjator Biegu Bojanowskiego - Zdjęcie główne

Świętej pamięci Mirosław Ziemski przez prawie 40 lat uczył kolejne pokolenia młodych ludzi wchodzących w mury ZSR w Grabonogu | foto Zespół Szkół Rolniczych w Grabonogu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Odeszli W poniedziałek, 19 lipca zmarł Mirosław Ziemski, wieloletni nauczyciel Zespołu Szkół Rolniczych w Grabonogu, jeden z inicjatorów oraz organizatorów Biegu im. Edmunda Bojanowskiego w Piaskach.

Mirosław Ziemski urodził się 23 grudnia 1957 roku w Gostyniu.. Pracę w Zespole Szkół Rolniczych w Grabonogu jako nauczyciel wychowania fizycznego rozpoczął 20 września 1982 roku. Przez wiele lat był współorganizatorem Ogólnopolskiego Biegu imieniem błogosławionego Edmunda Bojanowskiego. Jego koledzy i koleżanki wspominają, że jako trener piłki siatkowej prowadził szkolne grupy siatkarek z dużym zaangażowaniem, co przekładało się na sukcesy i pozwalało na awans do dalszych rozgrywek. 

W 2015 roku były jednym z nominowanych w edycji konkursu Wolontariusz Roku Powiatu Gostyńskiego Edmund 2015. Był przewodniczącym zespołu przedmiotowego nauczycieli wychowania fizycznego w szkole. Znany była jako pedagog, który zawsze chętnie i z dużym zaangażowaniem podejmował współpracę z organizacjami i stowarzyszeniami.

Ponadto jako wychowawca potrafił pomagać, przeciwdziałać trudnym sytuacjom i rozwijał pasje sportowe u uczniów naszej szkoły. Za godziny spędzone z młodzieżą w sali gimnastycznej oraz na boisku sportowym wdzięczne są mu liczne pokolenia absolwentów grabonoskiej szkoły. Jego osiągnięcia na niniwie pedagogicznej potwierdzają nagrody dyrektora szkoły opraz powiatu.

- Nigdy nie brakowało koledze Ziemskiemu cierpliwości do swoich podopiecznych. Swoją pogodą ducha, skromnością zjednywał serca uczniów. Był częścią tej szkoły. Ja osobiście jako koleżanka i też wuefistka wraz ze społecznością szkoły w Grabonogu serdecznie dziękowaliśmy mu za pracę - mówi Agnieszka Sadzka, dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Grabonogu. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy