Reklama

Zmarł dh Andrzej Szymkowiak, były prezes jednostki OSP w Goli

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: arch. gostynska.pl

Zmarł dh Andrzej Szymkowiak, były prezes jednostki OSP w Goli - Zdjęcie główne

foto arch. gostynska.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Odeszli Smutną wiadomość przekazała dziś (4.12.2022r.) Ochotnicza Straż Pożarna w Goli. Na wieczną służbę odszedł wieloletni prezes jednostki, dh Andrzej Szymkowiak. Miał 66 lat.

Dh Andrzej Szymkowiak urodził się 9 maja 1956 roku. Bardzo wcześnie, bo jako kilkunastoletni chłopak (w 1971 roku) wstąpił do Związku Ochotniczej Straży Pożarnej RP. Trzy lata później zaczął brać udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych. Służba w szeregach ochotników spod znaku św. Floriana wciągnęła go na tyle, że zaczął udzielać się we władzach OSP w Goli. Od 1987 do 1993 roku pełnił funkcję skarbnika, w latach 1993 - 1998 był zastępcą naczelnika OSP, a od 1998 do 2021 roku piastował funkcję prezesa OSP w Goli.

 - Za czasów prezesury i między innymi dzięki staraniom druha Szymkowiaka, w 2006 r. OSP w Goli pozyskała nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki Star Man, w 2011 roku została oddana do użytku nowa remiza, a w 2020 roku pożegnano 43-letniego jelcza i przywitano nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy marki Scania – wspomina dh Paweł Stachowiak, szef jednostki OSP KSRG Gola.

Andrzej Szymkowiak angażował się również w funkcjonowanie Związku OSP RP. Pełnił funkcję skarbnika ZOMG ZOSP RP w Gostyniu, w ubiegłej kadencji był komendantem ZOMG ZOSPRP w Gostyniu, a obecnie - również członkiem zarządu oddziału miejsko-gminnego ZOSP RP w Gostyniu i członkiem zarządu oddziału powiatowego ZOSP RP w Gostyniu, w którym pełnił funkcję skarbnika. Był wielokrotnie odznaczany za zasługi dla pożarnictwa.

Uroczystości pogrzebowe Andrzeja Szymkowiaka odbędą się w bazylice na Świętej Górze k. Gostynia, we wtorek, 6 grudnia 2022r., o godzinie 12.30. Złożenie trumny do grobu nastąpi po mszy św. na cmentarzu parafialnym w Gostyniu.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy