Reklama

Sołtys z charakterem i wielkim sercem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UM w Pogorzeli

Sołtys z charakterem i wielkim sercem - Zdjęcie główne

Sołtys Paweł Bednarek | foto UM w Pogorzeli

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Odeszli W zeszłym tygodniu mieszkańcy Łukaszewa (gmina Pogorzela) odprowadzili na wieczny spoczynek swego sołtysa, śp. Pawła Bednarka. Pozostanie w ich pamięci jako człowiek czynu i dobry sąsiad.

Paweł Bednarek zmarł 20 kwietnia 2021, w wieku 48 lat, w następstwie choroby Covid-19. W radzie sołectwa zasiadał już od lutego 2015 r. Sołtysem został w lutym 2018 r., po rezygnacji poprzedniej pani sołtys. Rządził do końca kadencji w 2019 r i ponownie wybrany, pełnił ten urząd do przedwczesnej śmierci. Pomimo że sołtysem Łukaszewa był zaledwie 3 lata, zdążył poznać się jako stanowczy, ale i bardzo życzliwy włodarz. Organizował życie wsi, zwoływał czyny społeczne. Potrafił zmobilizować ludzi, by poświęcili swój wolny czas dla dobra ogółu. Podjął i przeprowadził wiele inicjatyw, zawsze otwarty na dyskusję.

- Dzięki niemu nasz wspólny teren został zagospodarowany, jest tam i wiata grillowa, zadaszony grzybek, boiska do gry w siatkówkę i w "nogę", mały ogródek jordanowski dla dzieci – wylicza Jerzy Hejduk, sekretarz urzędu miasta Pogorzela, ale i mieszkaniec Łukaszewa.

Paweł Bednarek dbał nie tylko o codzienne sprawy swojej wsi lecz również o rozrywkę i rekreację. Organizował m.in. Dzień Dziecka z bogatym programem dla najmłodszych.

- Te zabawy, konkurencje, nie były tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych, prawdziwie rodzinny piknik – wspomina pogorzelski urzędnik.

 Paweł Bednarek był powszechnie lubiany przez mieszkańców Łukaszewa i z pewnością będzie im go bardzo brakowało. Po zmarłym sołtysie i jego inicjatywach pozostała bogata dokumentacja zdjęciowa z różnych imprez, uroczystości i spotkań.

- Mówi się, że nie ma ludzi niezastąpionych... ale w tym przypadku na pewno ciężko będzie znaleźć osobę równie zaangażowaną i życzliwą – dodaje na koniec Jerzy Hejduk, kolega zmarłego.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy