Reklama

Podinsp. Ireneusz Rolnik odszedł na wieczną służbę. Zostanie pożegnany w tym tygodniu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: arch. portalu A. Fajczyk

Podinsp. Ireneusz Rolnik odszedł na wieczną służbę. Zostanie pożegnany w tym tygodniu  - Zdjęcie główne

Ireneusz Rolnik, naczelnik w stanie spoczynku zmarł 23 marca | foto arch. portalu A. Fajczyk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Odeszli Odszedł emerytowany policjant podinsp. Ireneusz Rolnik. Pracując w KPP w Gostyniu dał się poznać jako fachowiec z ogromnym doświadczeniem oraz jako wspaniały kolega. Zmarł po ciężkiej chorobie. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w najbliższy piątek.

Podinspektor Ireneusz Rolnik piastował m.in. funkcję naczelnika wydziału prewencji Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu, a w lutym 2021 r. przeszedł na emeryturę.

- Dziś rano ze smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o tym, że nasz kolega Ireneusz Rolnik - podinspektor w stanie spoczynku, odszedł na wieczną służbę - przyznał sierż. sztab. Marek Balczyński, zastępca oficera prasowego KPP w Gostyniu.

Kierownictwo, funkcjonariusze i pracownicy KPP w Gostyniu będą go wspominać jako naczelnika, mentora, a przede wszytskim wspaniałego kolegę.

- Rodzinie i najbliższym składamy najszczersze kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia - powiedział sierż. sztab. Marek Balczyński. 

 

W policji pracował 30 lat. Całe swoje życie zawodowe związany był z gostyńską komendą. Służbę rozpoczął w 1990 roku w Plutonie Patrolowo-Interwencyjnym. Od 1992 r. realizował się w wydziale kryminalnym, tam spędził kilkanaście lat. W 2006 roku wrócił do wydziału prewencji, gdzie objął stanowisko kierownika Posterunku Policji w Krobi, następnie został dyżurnym jednostki, a w 2010 roku awansował na zastępcę naczelnika wydziału prewencji. Przez ostatnie 7 lat piastował funkcję naczelnika wydziału prewencji gostyńskiej komendy policji.

Pracując w policji, wykazał się ogromnym zaangażowaniem, odpowiedzialnością i sumiennością. Odznaczony został Srebrnym Medalem „Za długoletnią służbę” oraz Brązową Odznaką „Zasłużony Policjant”. Był także nagradzany za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendanta Głównego Policji, Komendanta Wojewódzkiego Policji oraz Komendanta Powiatowego Policji.

 

Empatia to kolejna ważna cecha Ireneusza Rolnika. Chętnie dzielił sie wiedzą z młodszymi kolegami. Spod jego „skrzydeł” wyszło wielu świetnych policjantów, którzy pełnią służbę na różnych szczeblach zarówno w Komendzie Powiatowej Policji w Gostyniu, jak i całym województwie.

 

Ostatnie pożegnanie podinsp. Ireneusza Rolnika odbędzie się w piątek 26 marca, o godz. 12.30 w kościele pw. św. Mikołaja w Krobi, przy ul. Biskupiańskiej 3

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy