Reklama

Dożynki powiatowe, wojskowe manewry i biegi. Ciekawie w powiecie gostyńskim zapowiadają się kolejne weekendy sierpnia

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: arch. gostynska.pl

Dożynki powiatowe, wojskowe manewry i biegi. Ciekawie w powiecie gostyńskim zapowiadają się kolejne weekendy sierpnia - Zdjęcie główne

foto arch. gostynska.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Na weekend Wciąż mamy wakacje, chociaż wiele z tych wolnych dni nie zostało. Wypoczywacie poza powiatem gostyńskim? A może wróciliście już z wakacyjnych wojaży? Warto zobaczyć, co na kolejny sierpniowy i zapowiadający się gorący weekend przygotował powiat gostyński? A będzie się działo...

Reklama

Dla wszystkich, którzy wrócili z wakacyjnych podróży te informacje pomogą zaplanować przedłużony weekend, na który niemal zawsze można liczyć w połowie sierpnia. Gdzie w powiecie gostyńskim ciekawie będzie można spędzić ten czas? Niemal w każdej gminie...

Gostyń - naukowo, militarnie i sportowo. W sobotę bieganie "przełajowe" w Kosowie i dożynki, a w niedzielę Święto Wojska Polskiego na placu przy Górze Zamkowej.

Dzieci z boreckiej gminy doczekały się imprezy Runaway Drogbruk Borek. Ale to nie wszystkie atrakcje na najbliższe dni... W Piaskach podczas najbliższego weekendu rządzi Smogorzewo - sołectwo przygotowało Turniej Wsi.

W poniedziałek, 15 sierpnia w ogrodach klasztornych na odwiedzających będzie czekała moc atrakcji: od wspólnego gotowania, wiejskiego targowiska, stoisk lokalnych przedsiębiorców i organizacji pozarządowych oraz mnóstwa zabaw dla dzieci, po wieczorny koncert dwóch gwiazd polskiej sceny muzycznej. Wszystko to podczas Dożynek Powiatowych Dobre Smaki Powiatu 2022

Nie zaszkodzi zobaczyć również, co spotka nas za tydzień!

W czasie weekendu na pewno warto wybrać się do Gostynia - "na mieście" można coś zjeść, wypić czy po prostu na spacer - ZOBACZ TUTAJ. Wiemy, że nie będzie aż tak gorąco!

 

Kino Pod Kopułą w Gostyniu  - BIEŻĄCY REPERTUAR

Kino Szarotka w Krobi  - BIEŻĄCY REPERTUAR 

Gostyńska Biblioteka Publiczna  -   AKTUALNOŚCI

OSiR w Gostyniu - WYDARZENIA

 

gmina Gostyń

13 sierpnia

II Kosowski Bieg Przełajowy z dożynkami

II Kosowski Bieg Przełajowy po pandemicznej przerwie. Zapisało się już okoo 100 osób, a limit uczestników wynosi 200 w biegu głównym, dlatego warto się pospieszyć. Zapisy do 8 sierpnia TUTAJ - KLIK. Zgłoszenia do biegu głównego przyjmowane są przez internet do 8 sierpnia. Start zaplanowano 13 sierpnia na godz. 18.00. Zawodnicy muszą pokonać trasę na dystansie 5 km polnymi drogami i duktami leśnymi. Każdy z uczestników dostanie czip, który zmierzy mu czas, a wynik otrzyma przez SMS. Po dekoracji rozpocznie się zabawa dożynkowa. Udział w imprezie jest bezpłatny. Klasyfikacja przyznawania nagród: generalna – kobiet i mężczyzn, najlepszy mieszkaniec Kosowa, najlepsza mieszkanka Kosowa, najlepszy strażak OSP z gminy Gostyń (Puchar Zarządu Oddziału Miejsko Gminnego Ochotniczy OSP RP w Gostyniu), TOP 3 Policjantek i Policjantów oraz pracowników cywilnych KPP w Gostyniu (o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Gostyniu). 

13 sierpnia

Wieczór z nauką

Stowarzyszenie Mercury zaprasza dzieci i młodzież z gminy Gostyń na wieczór pełen naukowych ciekawostek z dziedziny astronomii, elektroniki, chemii, fizyki, biologii i innych dziedzin wiedzy. Początek w sobotę, 13 sierpnia o godz. 17.00 przy GOK "Hutnik" w Gostyniu. 

14 sierpnia

„Weekend z wojskiem”

Pod takim hasłem od 13 do 15 sierpnia odbędą się centralne obchody Święta Wojska Polskiego oraz 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Na te dni Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Wojsko Polskie zaplanowało liczne wydarzenia o charakterze państwowym, patriotyczno-religijnym, kulturalnym oraz rozrywkowym. W całym kraju zorganizowanych zostanie kilkadziesiąt pikników wojskowych.

W naszym regionie na lokalizację pikniku wojskowego wybrano Tor Kartingowy przy ul. Młyńskiej 3 w Gostyniu. Impreza organizowana jest z przesłaniem „Zostań Żołnierzem – dobrowolna zasadnicza służba wojskowa”.

Plenerowe obchody Święta Wojska Polskiego w Gostyniu odbędą się 14 sierpnia w godzinach 14.00 - 18.00. Podczas pikniku będzie można zobaczyć między innymi: czołg Leopard, KTO Rosomak, wyrzutnie rakiet Langusta, Poprad i Rak. Poza tym atrakcje dla najmłodszych, grochówka, stoiska informacyjne jednostek wojskowych i wiele innych. 

15 sierpnia 

Wakacje na Pożegowie

Rada Osiedla Pożegowo serdecznie zaprasza mieszkańców (zarówno osiedla, jak i Gostynia) na festyn pn. „Wakacje na Pożegowie”. Impreza odbędzie się na placu przy orliku (ul. Słowackiego w Gostyniu). Początek zaplanowano na godz. 15.00. Zaplanowano darmowe dmuchańce dla dzieci, a nieco później festiwal kolorów Hollycolor. Będzie można obejrzeć najnowszy wóz strażacki OSP Gola, zobaczyć jego wyposażenie, a także strażackie umundurowanie. Wystąpią SWG Sporty Walki Gostyń oraz zespół „Mały Dzwon”  z recitalem (godz. 18.00). Gostyńska policja podczas festynu przeprowadzi znakowanie pojazdów. Wieczorna część festynu zakończy się zabawą taneczną, a muzykę zapewni DJ Tomasz.

 

gmina Poniec

27 sierpnia

Dzień Wiatru

Gminne Centrum Kultury w Poniecu zaprasza na Dzień Wiatru. Wydarzenie zaplanowano 27 sierpnia na Orliku w Poniecu. Start o godz. 14.00. i od razu mnóstwo atrakcji:

 • dmuchane zamki;
 • malowanie twarzy;
 • tatuaże brokatowe;
 • kolorowe warkoczyki;
 • warsztaty kreatywne (jak zrobić latawiec); 
Gościem specjalnym będzie uczestniczka programu Mam Talent Patrycja Lipińska ze swoim muzyczno-balonowym show!!!

Festyn zakończy PIANA PARTY!!!

 

gmina Piaski

14 sierpnia

Turniej wsi jak się patrzy

W niedzielę, 14 sierpnia przy remizie strażackiej w Smogorzewie rozpocznie się turniej wsi gminy Piaski. Poza obserwowaniem emocjonującej rywalizacji sołectw, będzie można raczyć się zupą, ciastem i innymi przysmakami, obejrzeć sikawkę konną i mini-wóz strażacki, przejechać się motocyklem oraz wziąć udział w loterii fantowej. Imprezę zakończy dożynkowa zabawa taneczna.  Początek turnieju wsi o godz. 13.00. Organizatorami są miejscowa ochotnicza straż pożarna oraz koło gospodyń wiejskich.  

15 sierpnia

Święta Góra - Dożynki Powiatowe "Dobre Smaki Powiatu” 2022

Rozpoczna się rradycyjnym obrzędem Święta Plonów, m.in. ośpiewaniem wieńca i dzieleniem się chlebem. 

Uczestników w ogrodach klasztornych na Świętej Górze czeka moc atrakcji: od wspólnego gotowania, wiejskiego targowiska, stoisk lokalnych przedsiębiorców i organizacji pozarządowych oraz mnóstwa zabaw dla dzieci, po wieczorny koncert dwóch gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Na dożynki powiatowe ,,Dobre Smaki Powiatu” na Świętej Górze zapraszają powiat gostyński, gmina Piaski, Kongregacja Oratorium Świętego Filipa Neri w Gostyniu, Centrum Kultury i Biblioteka w Piaskach oraz Stowarzyszenie Oliwskie Słoneczko. Patronem medialnym wydarzenia jest portal gostynska.pl oraz gazeta "Życie Gostynia".

Dożynki powiatowe rozpoczną się tradycyjnie o godz. 12.00 mszą świętą koncelebrowaną pod przewodnictwem księdza biskupa Aleksandra Jazłowieckiego. Podczas święta plonów nastąpi poświęcenie i przekazanie "ziarna na zasiew" dla rolników, "zaczynu" dla piekarzy, kwiatów i ziół, obrzęd m.in. ośpiewania wieńca, dzielenia się chlebem oraz wspólny posiłek przy oprawie Świętogórskiej Orkiestry Dętej. Po mszy świętej odbędzie się procesja eucharystyczna.

Część artystyczno-rozrywkowa obejmuje m.in.: "Dobre Smaki Powiatu" - degustacja produktów lokalnych producentów, wiejskie targowisko, strefa NGO - organizacji pozarządowych, stoiska z wyrobami rękodzielniczymi, strefa dla dzieci, wystawa sprzętu rolniczego i wojskowego i DKMS - rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Kulminacyjnym punktem programu będzie wieczorny występ dwóch gwiazd polskiej sceny muzycznej, których nie trzeba nikomu przedstawiać. "Czerwone Gitary" to zespół, który od prawie 60 lat tworzy przeboje znane szerokiej publiczności. Wieczór zakończy kapela "De Mono" z charyzmatycznym Andrzejem Krzywym. 

Program Dożynek powiatowych "Dobre Smaki Powiatu" 2022 na Świętej Górze

Święto plonów:

 • godz 11.40 – zbiórka delegacji żniwnych przed Bazyliką Świętogórską
 • godz. 12.00 – msza święta dożynkowa
 • godz. 13.30 – uroczystość obrzędowa Święta Plonów - ośpiewanie wieńca przez Biskupiański Zespół Folklorystyczny z Domachowa i Okolic, dzielenie się chlebem
 • godz. 14.00 – 14.30 – wspólny posiłek przy oprawie Świętogórskiej Orkiestry Dętej

Występy artystyczne:

 • godz. 14.30 – 14.40 - taniec bajkowych postaci
 • godz. 14.40 – 15.30 - „Cyrk przyjechał do miasteczka" Ruphert i Rico the Clown Circus Show cz. I
 • godz. 15.30 – 15.40 - wejście na żywo z kucharzem
 • godz. 15.40 – 16.00 - rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy wieniec dożynkowy oraz konkursu na najlepszy przepis stworzony przez mieszkańców z produktów posiadających tytuł "Dobre Smaki Powiatu"
 • godz. 16.00 – 17.00 - „Cyrk przyjechał do miasteczka" Ruphert i Rico the Clown Circus Show cz. II
 • godz. 17.00 – 17.20 - występ Mażoretek Bing Bang
 • godz. 17.20 – 17.30 - rozstrzygnięcie konkursu "Bitwa regionów" - ogólnopolski konkurs dla KGW

Koncerty:

 • godz. 17.30 – 19.00 - koncert zespołu "Czerwone Gitary"
 • godz. 19.00 – 19.30 - Bańkowy zawrót głowy Inna Biliaieva – finalistka programu "Mam Talent"
 • godz. 19.30 – 21.00 - koncert zespołu "De Mono"

Poza sceną:

 • godz. 15.00 – 16.00/16.30 – 17.30 - pokaz ptaków drapieżnych
 • godz.15.00 – 17.00 - Kraina Bajek.
 

21 sierpnia

Koncert w  Dworku w Grabonogu

W sobotę 21 sierpnia, w Dworku bł. E. Bojanowskiego w Grabonogu zaplanowano rodzinny koncert Rodzina Kuśnierek i Przyjaciele pod hasłem "Ważne jest to, że siebie mamy". Po koncercie rodzinne spotkanie przy kawie. Na koncert zaprasza CKiB w Piaskach.

 

gmina Krobia

14 sierpnia 

Projekcja filmu w Pudliszkach

Fundacja Miejsce moje i gmina Krobia zapraszają na seans filmowy w kinie plenerowym w Pudliszkach (niedziela, 14 sierpnia, godz. 21.00). Event filmowy rozpocznie projekcja filmu  "Wizjoner biznesu". To opowieść o początkach zakładu w Pudliszkach i jego twórcy - Stanisławie Fenrychu. W filmie występują m.in. mieszkańcy Pudliszek, którzy wspominają osobę Stanisława Fenrycha oraz opowiadają o tym, jak ważna dla Pudliszek jest ta postać dzisiaj.  W filmie zobaczyć można zarówno Pudliszki sprzed lat, jak i współczesne plantacje pomidora. W drugiej części wieczoru wyświetlony zostanie film przygodowy "Chłopiec z chmur" adresowany zarówno do młodszego, jak i dorosłego widza.  

 

gmina Borek Wielkopolski

 

14 sierpnia

Runaway Drogbruk Junior Borek Wlkp.

Radość, szczęście, spełnienie marzeń - to tylko niektóre określenia, jakie będą używane w trakcie biegu Runaway w Borku Wlkp.

Już wkrótce, bo w niedzielę, 14 sierpnia odbędzie się I edycja Runaway Drogbruk Junior w Borku Wlkp. - to wydarzenie, które początkowo było zaplanowanie na 10 lipca, ale kapryśna aura spowodowała, że zostało przeniesione na sierpień.

Runaway Drogbruk Junior odbędzie się przy przedszkolu, na placu w KAROLEWIE i została zaplanowana na 4 godziny. 5 sierpnia w siedzibie M-GOK złapiecie kilkanaście darmowych VOUCHERÓW!!! To okazja dla tych osób, które jeszcze nie zapisały DZIECKA? Liczba darmowych pakietów ograniczona

I edycja Runaway Drogbruk Junior w Borku przygotowana została wspólnie z gminą Borek Wlkp., MGOK w Borku Wlkp. oraz Grupą Lokalnych Przedsiębiorców - to pierwszy tego typu bieg z przeszkodami dla dzieci z gminy Borek. ZAPISY NA BIEG SĄ DARMOWE TYLKO dla dzieci z Gminy Borek Wlkp. oraz uczących się w gminnych jednostkach oświatowych. 

To będzie prawdziwe święto dla wszystkich najmłodszych pociech (dzieci w kategoriach wiekowych 4-8 lat oraz 9-13 lat).

 

 

gmina Pogorzela

 

14 sierpnia

Święto plonów

W sobotę, 14 sierpnia Koło Gospodyń Wiejskich w Głuchowie oraz sołtys wsi zapraszają na dożynki. W programie święta plonów znajdą się: korowód dożynkowy, który wyruszy sprzed świetlicy wiejskiej o godz. 12.45, występ muzyczny mieszkańców wsi wraz z zespołem Głuchowianie, ogłoszenie wyników konkursu fotograficznego i wystawa prac konkursowych i poczęstunek.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy