Reklama

Takie imprezy na ostatnie majowe weekendy w powiecie gostyńskim. Co się będzie działo w Gostyniu i okolicy?

Opublikowano: pt, 20 maj 2022 10:28
Autor: | Zdjęcie: arch. gostynska.pl

Takie imprezy na ostatnie majowe weekendy w powiecie gostyńskim. Co się będzie działo w Gostyniu i okolicy? - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto arch. gostynska.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Na weekend Jeszcze tylko kilka godzin w pracy (kto tak ma jest szczęściarzem!) i mamy kolejny majowy weekend. Czy dla każdego zaplanowano coś majowego w naszych gminach? Lodziarnie, pizzerie są otwarte na pewno.

Weekend zaczyna się już od piątkowego popołudnia (20 maja) potrwa tylko do niedzieli (22 maja). Z planem imprez wybegamy trochę dalej - na ostatni majowy tydzień. Wiadomo - Dzień Matki, a później to już Dni Gostynia.

Na pewno warto wybrać się do Gostynia, by "na mieście" coś zjeść, wypić czy po prostu na spacer - ZOBACZ TUTAJ. Obowiązkowo należy zamówić słoneczną i ciepłą pogodę.

26 maja po południu na rynku gostyńskim staną dzieci, które zaśpiewają dla Mam - nie tylko swoich, ale wszystkich, z całego świata.

Społeczność gostyńska czeka z niecierpliwością na imieniny miasta po długiej przerwie - dlatego z Gostynia przedstawiamy już plan na ostatni weekend maja. Warto zarezerwowac sobie kilka dni. Po dwóch pandemicznych latach w końcu wracają Dni Gostynia 2022. Organizatorzy - gmina Gostyń i GOK Hutnik tak je przygotowali, że święto miasta obchodzić będziemy przez trzy dni - w piątek 27 maja, sobotę 28 maja i niedzielę 29 maja. 

W Piaskach kultowa impreza - Ogólnopolski Bieg Bojanowskiego - to 28 maja, ale zapowiadamy już dziś, ponieważ trzeba się zapisać, przygotować, trenować...

Tymczasem w Borku Wlkp. mieszkańcy przygotowują się do głównej imprezy jubileuszowej, którą zaplanowano co prawda na 11 czerwca, ale już tworzą Kapsułę Czasu.

Sportowy dzień dziecka przygotował OSiR w Gostyniu - tp już w piątek, 27 maja. Impreza przy stadionie miejskim, trzeba się zapisać! W Pępowie za to bezpłatny koncert w hołdzie Zbigniewowi Wodeckiemu

 

Kino Pod Kopułą w Gostyniu  - BIEŻĄCY REPERTUAR

Kino Szarotka w Krobi  - BIEŻĄCY REPERTUAR 

Gostyńska Biblioteka Publiczna  -   AKTUALNOŚCI

OSiR w Gostyniu - WYDARZENIA

 

gmina Gostyń

 

do 31 maja

Zapisy na półkolonie

OSiR w Gostyniu zachęca do zapisywania dzieci na półkolonie, które przeznaczone są dla uczniów szkoły podstawowej. Koszt 500 zł, płatność wyłącznie w formie gotówkowej. W programie Letnich Półkolonii z OSiRem znalazły się, m.in.: gry i zabawy na świeżym powietrzu, basen, kręgle, laserowy paintball. Organizatorzy zapewniają profesjonalną opiekę, drugie śniadanie, dwudaniowy obiad, a także ładny i przydatny upominek. Półkolonie potrwają od 27.06 do 01.07.2022r., od pn. do pt. w godz. 9.00-15.30.

Zgłoszenia można składać do 31 maja 2022 roku w Biurze Obsługi Klienta, na stadionie przy ul. Sportowej 1, w godz. od 8.00 do 16.00, od poniedziałku do piątku. W dniu zgłoszenia należy dokonać wpłaty oraz dostarczyć wypełnioną Kartę Kwalifikacyjną uczestnika, którą można pobrać ze strony organizatora.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem:  65 575 89 10.

do 31 maja

Jubileuszowa wystawa ZSS w Brzeziu

W Muzeum w Gostyniu do 31 maja otwarta jest wystawa „Mamy super moc” zorganizowana z okazji jubileuszu 20-lecia Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu - relacja z uroczystości i film TU. Na ekspozycji można zobaczyć ponad 50 fotografii dokumentujących działalność i osiągnięcia szkoły w ostatnich latach. Organizatorami ekspozycji są: Zespół Szkół w Brzeziu i Muzeum w Gostyniu.

24 maja

Akcja poboru krwi w GOK Hutnik

24 maja 2022 r. w GOK „Hutnik” odbędzie się akcja poboru krwi, która będzie trwała w godz. 9.00-15.00. Organizatorem akcji połączonej z promowaniem honorowego krwiodawca jest Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „Błękitna Kropelka” z Biedruska przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu. Aktywni krwiodawcy oraz osoby, które zechcą po raz pierwszy oddać krew będą mogli porozmawiać z członkami Klubu HDK „Błękitna Kropelka” na tematy związane z krwiodawstwem.

Zgłaszając się do oddania krwi należy: wypić około 2 litrów wody, zjeść lekkie, beztłuszczowe śniadanie, być wypoczętym, zabrać ze sobą dokument tożsamości i zachowywać zalecane środki bezpieczeństwa. Każda osoba podczas oddawania krwi może zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku kostnego.

26 maja

Koncert dla mam

Na rynku w Gostyniu podczas Dnia Mamy wystąpi działający przy GOK "Hutnik", zespół "Mały Dzwon". Mali artyści bardzo serdecznie zapraszają na specjalny występ 26 maja o godz. 17.00.

27 maja

Sportowy Dzień Dziecka

W Gostyniu przy stadionie OSiR 27 maja odbędzie się Sportowy Dzień Dziecka. Podczas imprezy dla dzieci zaplanowano m.in. gry i zabawy sportowe z upominkami, dmuchańce i zjeżdżalnie, ogromne bańki mydlane, kącik plastyczny, wodne tatuaże, pamiątkowe medale i gadżety oraz niespodzianki dla dzieci i dorosłych. Dzień Dziecka na sportowo rusza o godz. 17.00, a potrwa do godz. 20.00.

Bilety można nabyć od 11 do 22 maja w przedsprzedaży w kasie krytej pływalni „Na Fali”, w promocyjnej cenie 5 zł, a od 23 maja i w dniu imprezy wejściówki w cenie 10 zł. W dniu zakupu biletu należy dostarczyć wypełnione oświadczenie, które można pobrać na stronie organizatora.

27 - 29 maja

Dni Gostynia

Dni Gostynia 2022 obchodzić będziemy przez trzy dni - w piątek 27 maja, sobotę 28 maja i niedzielę 29 maja. Scenę, która tradycyjnie stanie na gostyńskim kartodromie, opanują kobiety - gwiazdami wieczornych koncertów będą Cleo, Roksana Węgiel – Roxie oraz Sylwia Grzeszczak.

27 i 28 maja zapowiadają się bardzo imprezowo, zarówno w piątek, jak i w sobotę na gostynian i naszych gości czekać będzie kilkugodzinna zabawa taneczna.

29 maja to dzień, którym dedykujemy najmłodszym w związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka. 

Piątkowe imprezy, 27 maja rozpoczynają prezentacje grup tanecznych Studia Tańca Anima z GOK Hutnik - o godz. 18.00.  Wieczór  zdominuje Cleo. Artystka stworzyła wiele hitów, do największych zaliczają się „Za krokiem krok”, „Łowcy gwiazd” i „Dom”.

Po występie Cleo scenę przejmie Fat Beat DJ's Team, który rozkręci imprezę klubową.

Sobota rozpocznie się od prezentacji lokalnych artystów. Na scenie pojawią się gostyńskie grupy taneczne oraz miejscowi muzycy.

O godz. 19.00 gostyniacy oddadzą scenę zwyciężczyni pierwszej edycji programu The Voice Kids (2018), 16. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci (2018) oraz 3. edycji programu tanecznego Dance Dance Dance (2021) – Roksanie Węgiel.

Około godz. 21 na scenie pojawi się Sylwia Grzeszczak. Większość wydanych przez piosenkarkę singli stało się przebojami. Na koncert Sylwii Grzeszczak zaprasza Ardagh Group, świętująca setną rocznicę powstania gostyńskiej huty szkła. Sobota także zakończy się imprezą taneczną w rytmach disco.

Niedziela 29 maja to już dzień zdecydowanie spokojniejszy, ale pełen zabawy poświęcony najmłodszym, Na kartodromie od piątku będzie stacjonował lunapark, który dostępny będzie również w niedzielę. W programie będą animacje, zabawy, zajęcia plastyczne i kolorowa niespodzianka w sercu naszego miasta.

gmina Krobia

20 maja

Konkurs Piosenki Przedszkolnej

GCKiR w Krobi oraz Przedszkole Samorządowe w Krobi zapraszają na XVII Powiatowy Konkurs Piosenki Przedszkolnej "Razem z Ukrainą". Impreza odbędzie się 25 maja o godz. 17.00 w Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji w Krobi.

 

gmina Borek Wielkopolski

25 maja

Warsztat Kreatywny

W Trzecianowie 25 maja odbędzie się Kreatywny Warsztat Artystyczny w myśl hałsa "Integrujemy, rozwijamy, wspieramy. Chcemy być bliżej Was." Organizatorzy zapraszają do Wigwamu Trzecianów na godz. 18.00. Informacje i zapisy pod nr tel. 65 571 65 34 oraz w siedzibie MGOK Borek Wlkp.

3 czerwca 

"Nasz ślad za 50 lat"

Na 11 czerwca MGOK w Borku zaplanował symboliczne wkopanie kapsuły czasu. Tymczasem zespół ośrodka kultury tworzy zawartość kapsuły i zachęca do przesyłania dokumentów, fotografii, plików, zapisków, może być też logo firm i instytucji, listy do przyszłych pokoleń ze znakami naszych czasów na adres: 

[email protected] ZOSTAWMY PO SOBIE ŚLAD

 

 

gmina Pępowo

 

22 maja

W hołdzie Zbigniewowi Wodeckiemu

W niedzielę 22 maja mija 5 rocznica śmierci ZBIGNIEWA WODECKIEGO. Tego dnia o godz. 15:00 GCK w Pępowie zaprasza na koncert jego najpiękniejszych utworów. Zaśpiewają wokaliści z gminy Pępowo. Wstęp bezpłatny.

 

gmina Poniec

29 maja (zapisy do 20 maja)

29 maja od godz. 14.00 rusza kolejna już czwarta edycja gry miejskiej. Organizatorzy zapraszają miłośników  tej formy rozrywki do zapisów. Te trwać będą do dnia 20 maja w siedzibie Gminnego Centrum Kultury w Poniecu. 

Tym razem uczestnicy przeniosa się wehikułem do czasów PRL. Jest deklaracja, że udział w tej zabawie będzie nie tylko okazją do zgłębienia wiedzy na temat tamtejszych czasów ale będzie również świetną możliwością integracji oraz aktywnego spędzenia wolnego czasu.

Gra rozpocznie się w niedzielę (29 maja) o godz. 14.00 na ponieckim rynku. 

 

gmina Piaski

 

28 maja

Bieg Bojanowskiego

37. Ogólnopolski Bieg Bojanowskiego pod honorowym patronatem wójta Piasków odbęzie się na boiskach sportowych przy Szkole Podstawowej w Piaskach, a przyświaca mu motto: Zdrowie i dobre życie bez nałogów". Limit uczestników biegu głównego - 400 osób, zapisy już trwają - szczegóły TUTAJ

Oficjalne otwarcie biegu nastąpi o godz. 9.00. Pięć minut później Bieg Dla Zdrowia - dla wszystkich. O godz. 9.10 bieg przedskzolaków, o godz. 9.20 Mały Bieg. Start Biegu Głownego na dystansie 10 km zaolanowano na godz. 11.00. Dekorację zwycięzców i wręczenie nagród przewidziano o godz. 13.00. Zakończenie biegu odbędzie się o godz. 14.00, a o godz. 14.30 zaplanowano Turniej Piłki Nożnej. Przez cały czas trwania imprezy będzie prowadzona zbiórka "Zuzia kontra SMA".

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy