Reklama

Żywe drzewko na święta - jakie wybrać?

Opublikowano:
Autor:

Żywe drzewko na święta - jakie wybrać?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Żadna sztuczna choinka nie odda klimatu świąt Bożego Narodzenia tak samo, jak ta z lasu, czy z plantacji. Odświeżacz powietrza nie zastąpi zapachu sosny, a pokłute ręce po zakończonym ubieraniu drzewka, chyba nawet mają swój urok.

 

Już niedługo zasiądziemy do wigilijnej kolacji, zanucimy kolędy i przystroimy swoje domy. W większości z nich znajduje się wyjątkowe miejsce, w którym corocznie stawiamy migocące światełkami drzewko. Jeżeli nie wyobrażacie sobie świąt bez tego prawdziwego, pachnącego lasem, koniecznie przeczytajcie te porady. Które drzewko wybrać i jak o nie zadbać?

Naszym tegorocznym specjalistą jest Paweł Smektała, właściciel firmy „Ogrodnictwo Smektała” z Krobi, która na rynku jest już od niespełna dziesięciu lat. Swoją firmę prowadzi z bratem i doskonale wie, jak pielęgnować drzewka. Jak sam stwierdza, szał zakupowo – choinkowy rozpoczyna się mniej więcej od Mikołajek, czyli 6 grudnia. Wtedy w punktach sprzedaży pojawia się większa rzesza amatorów zielonych drzewek. Jedni wybierają te w doniczkach, inni cięte. 

Największą popularnością cieszy się świerk kłujący (srebrny), w swoich różnych barwach i wysokościach.

- W sprzedaży mamy drzewka od 70 centymetrów wzwyż. Ceny zaczynają się od 25 do 100 zł za roślinę w doniczce – mówi Paweł Smektała.

Im mniejsze drzewko, tym większa szansa, że po świętach przyjmie się w naszym ogrodzie.

- Z większymi egzemplarzami jest problem. Jak wiadomo, dużych drzew się nie przesadza. Zwłaszcza, że ono rośnie na plantacji, jest wykopywane i przesadzane w doniczkę. To dla rośliny pewien szok. Nie jesteśmy też w stanie wykopać bryły z całym korzeniem, bo wtedy przy dwumetrowym drzewku, donica musiałaby mieć pojemność 100 litrów – mówi właściciel.

Podlewać, czy nie podlewać? Jaką odmianę jodły wybrać? Czy w wigilię także można kupić drzewko? Zachęcamy do lektury artykułu w bieżącym Życiu Gostynia.

Przypominamy także, że nowy numer w sprzedaży wyjątkowo od soboty, 16 grudnia. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE