reklama

Zrobiło wrażenie, jak „te sto chłopa” zaśpiewało w kościele. Motocyklowa grupa modlitewna Iskra Miłosierdzia z pielgrzymką dotarła do Kunowa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zrobiło wrażenie, jak „te sto chłopa” zaśpiewało w kościele. Motocyklowa grupa modlitewna Iskra Miłosierdzia z pielgrzymką dotarła do Kunowa - Zdjęcie główne
reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

KulturaParafia pw. św. Andrzeja Apostoła w Kunowie gościła w minionym tygodniu ponad stu motocyklistów. To pielgrzymka, która wyruszyła z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach do Niepokalanowa.
reklama

W grupie motocyklistów - pielgrzymów są szafarze, jest też komandor ks. Bogdan Marciniak. Mszy świętej sprawowanej w Bazylice Bożego Miłosierdzia przewodniczył.

- To jest grupa modlitewna Iskra Miłosierdzia. Należący do niej motocykliści - po okresie pandemii -  wyruszyli w Polskę, by zwiedzać sanktuaria, chociaż podróżują też po świecie. Nasza parafia, w Kunowie, znalazła się na ich trasie - wyjaśnia ks. Dawid Szymański, proboszcz parafii w Kunowie.

 Motocykliści na noc zatrzymali się w Kunowiance. We wtorek o godz. 19.00 w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła  odbyła się msza św.

 - Z kolei następnego dnia rano mieli jutrznię - modlitwę brewiarzową, z Kunowa pojechali do sanktuarium maryjnego w Gostyniu, a dalej do Lichenia - mówi ks. Dawid Szymański.

reklama

To jest ciekawe - z jednej strony to fani motocykli, a z drugiej strony pojawia się forma religijna, z naciskiem na codzienną mszę świętą, modlitwę, Koronkę do Bożego Miłosierdzia.   

W kościele w Kunowie byli po raz pierwszy.

- Pielgrzymom bardzo się u nas podobało, ale parafianom jeszcze bardziej, jak te „sto chłopa” zaśpiewało w kościele. To dopiero zrobiło wrażenie na miejscowych - wspomina ks. Szymański.

 

Wyjachali z Krakowa 2 lipca

Ponad stu motocyklistów  2 lipcawyruszyło z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach do Niepokalanowa. Msza święta inaugurująca pielgrzymkę odbyła się w Bazylice Bożego Miłosierdzia, a przewodniczył jej komandor ks. Bogdan Marciniak. Motocyklistom na drogę Bożego błogosławieństwa udzielił ks. Zbigniew Bielas, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

reklama

– Bardzo serdecznie dziś witam Pielgrzymkę Motocyklową „Iskra Miłosierdzia”. Czekaliśmy na Was dwa lata, abyście znów w takim licznym gronie się zgromadzili. Jesteście, a my cieszymy się bardzo z Waszej obecności – powiedział. 

Przypominała jednocześnie, że „Iskra Miłosierdzia” to ruch motocyklistów, którzy podjęli wyzwanie niesienia Bożego Miłosierdzia przez szlaki Europy. Co roku organizowana jest pielgrzymka, w której bierze udział wiele osób, a uzupełnieniem są spotkania w Pierwsze Soboty Miesiąca od maja do października w różnych częściach Polski. Do tej pory Iskra pielgrzymowała do Rzymu, Fatimy, Medjugorie, Koryntu oraz po wschodnio-północnej Polsce. Charakterystycznym dla pielgrzymki jest to, że w Godzinie Miłosierdzia, niezależnie od miejsca pobytu (niejednokrotnie stacje benzynowe), grupy motocyklowe zatrzymują się by odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia, wzbudzając przy tym zainteresowanie wśród napotkanych osób. Słowa modlitwy „Dla Jego bolesnej męki, miej miłosierdzie dla nas i całego świata”, co roku docierają z krakowskich Łagiewnik do najdalszych zakątków Polski i Europy. 

reklama

Trasa tegorocznej pielgrzymki wynosi około 2000 kilometrów. Rozpoczęła się w Łagiewnikach, a prowadzi przez Tarnowskie Góry, Ołomuniec (Czechy), Duszniki Zdrój, Kłodzko, Wambierzyce, Bardo Śląskie, Legnicę, Gostyń, Licheń Stary, Szczycienko, Hel, Sianowo do Niepokalanowa.

– Życzymy Wam, abyście bezpiecznie do tego celu dotarli, żebyście każdego dnia w zdrowiu zdobywali obrane cele – powiedział rektor łagiewnickiej świątyni.

Ks. Bielas w Krakowie - Łagiewnikach, podczas mszy św.  zaapelował  do motocyklistów - pielgrzymów, by przesłaniem dla nich były słowa, jakie w Bazylice Bożego Miłosierdzia 17 sierpnia 2002 r. wypowiedział św. Jan Paweł II:

 „Dziś w tym sanktuarium chcę dokonać uroczystego aktu zawierzenia świata Bożemu miłosierdziu. Czynię to z gorącym pragnieniem, aby orędzie o miłosiernej miłości Boga, które tutaj zostało ogłoszone za pośrednictwem Siostry Faustyny, dotarło do wszystkich mieszkańców ziemi i napełniało ich serca nadzieją. Niech to przesłanie rozchodzi się z tego miejsca na całą naszą umiłowaną Ojczyznę i na cały świat. – co miesiąc Niech się spełnia zobowiązująca obietnica Pana Jezusa, że stąd ma wyjść «iskra, która przygotuje świat na ostateczne Jego przyjście» (por. Dzienniczek, 1732). Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! –To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”. Ta myśl towarzyszy zmotoryzowanym pielgrzymom w tegorocznej podróży po polskich sanktuariach. 

reklama

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama