Reklama

Znaleziono ciało na terenie starostwa [AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

Znaleziono ciało na terenie starostwa [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

W jednym z garaży, znajdujących się na terenie Starostwa Powiatowego w Gostyniu, ujawniono dziś zwłoki mężczyzny. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że doszło do samobójstwa.

 

Tragiczne wieści potwierdza szef gostyńskiej prokuratury, Jacek Masztalerz.

- Jesteśmy na etapie decydowania, w jakim trybie to zdarzenie będziemy rozpatrywać. Musimy zweryfikować ustalenia – wyjaśnia prokurator.

Na razie nie wiadomo, czy będą realizowane oględziny i sekcja zwłok. Prokuratura rozważa różne motywy śmierci mężczyzny. Jego ciało ujawniono w godzinach przedpołudniowych. 

Aktualizacja, godz. 11.25:

Na miejscu pracuje grupa dochodzeniowa. Kiedy doszło do zdarzenia? Jak wyjaśnia gostyński prokurator, to również będzie podlegało weryfikacji.

Aktualizacja, godz. 12.00:

Kilkadziesiąt minut temu dyżurny policji poinformował gostyńską prokuraturę, że na terenie garaży, znajdujących się przy siedzibie starostwa, ujawniono ciało kierowcy, zatrudnionego w tym urzędzie.

- Z dotychczas poczynionych, wstępnych ustaleń wiemy, że mężczyzna przyszedł do pracy w dniu dzisiejszym, normalnie podpisał się na liście, nic nie wskazywało, że zamierza się targnąć na swoje życie – mówi gostyński prokurator.

Mężczyzna sygnalizował, że nie uzyskał od lekarza zdolności do wykonywania dalszych obowiązków służbowych w związku z wykonywanymi niedawno badaniami. Jednocześnie wspominał o trudnej sytuacji życiowej (ciężka choroba jednego z członków rodziny). Gdy współpracownicy zauważyli, że nie ma go na terenie siedziby starostwa, zaczęto poszukiwania.

- Okazało się, że jest zamknięty wewnątrz tego garażu. Pomieszczenie otwarto. Okazało się, że powiesił się na znajdujących się tam rurach, prawdopodobnie ciepłowniczych. Został odcięty przez współpracowników. Podjęta akcja resuscytacyjna i przyjazd lekarza, niestety nie przywróciły mu funkcji życiowych. Stwierdzono zgon – mówi dalej J. Masztalerz.

Dodaje, że najbardziej prawdopodobną wersją jest zdarzenie samobójcze. Prokuratura weryfikuje kwestię rzekomych obaw o utratę stanowiska pracy. Wstępnie ją wyklucza, gdyż w lutym 2019 roku mężczyzna miał przejść na emeryturę. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się nawet o podwyżce, którą otrzymał we wrześniu.

- Mężczyzna był w okresie ochronnym w związku z przejściem na emeryturę, więc prawdopodobnie byłby mu zaproponowany inny etat, ponadto rozważano jego zatrudnienie nawet już jako emeryta, więc kwestia zwolnienia jako jednego z motywów, najprawdopodobniej odpadnie – mówi prokurator Masztalerz.

Na miejscu nie znaleziono listu pożegnalnego. Na podstawie przesłuchań współpracowników i członków rodziny, prokuratura postara się wyjaśnić motywy, które legły u podstaw tragicznego zajścia. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE