Reklama

Znalazło się miejsce dla przedstawicieli każdego klubu

Opublikowano:
Autor:

Znalazło się miejsce dla przedstawicieli każdego klubu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Bez zmian na stanowisku przewodniczącego Rady Miejskiej w Gostyniu, doświadczeni radni jako nowi wiceprzewodniczący - tak zdecydowano na sesji inauguracyjnej w Gostyniu, która odbyła się 22 listopada.

Obrady rozpoczął radny senior Henryk Urbaniak.

- Chciałbym wszystkim radnym pogratulować, życzyć wszystkiego dobrego, owocnych dyskusji przede wszystkim zgodnych obrad i podejmowania konkretnych decyzji - zwrócił się do koleżanek i kolegów, którzy w wyborach otrzymali mandaty w gostyńskiej radzie miejskiej.
 

Po złożeniu ślubowania rozpoczęto procedurę wyboru przewodniczącego rady miejskiej spośród grona obradujących. Nie było niespodzianek. Do pełnienia tej funkcji zgłoszono jedną kandydaturę. Rajca Andrzej Rogala z klubu burmistrza Jerzego Kulaka (gostyński włodarz wprowadził największą ilość „swoich” radnych) zarekomendował Mirosława Żywickiego, który w poprzedniej kadencji przewodniczył gostyńskiej radzie przez 2 lata. Wybory były tajne i przebiegały pod okiem komisji skrutacyjnej. Kandydaturę poparło 19 osób, 1 radny był przeciw, 1 się wstrzymał. - Komisja skrutacyjna stwierdza, że radny Mirosław Żywicki uzyskał wymaganą liczbę głosów i został wybrany na przewodniczącego Rady Miejskiej w Gostyniu - oświadczył przewodniczący komisji Krzysztof Mazurek.

Wtedy Mirosław Żywicki zajął miejsce za stołem prezydialnym. Podziękował tym, którzy obdarzyli go zaufaniem i zapewnił, że ich nie zawiedzie. - Życzę również całej radzie, aby współpraca z kierownictwem, wydziałami i pracownikami urzędu układała się przynajmniej na takim samym poziomie, jak w poprzedniej kadencji. A muszę powiedzieć, że poziom był wysoki - powiedział.

W gostyńskiej radzie miejskiej pracę przewodniczącego wspiera dwóch zastępców. Podczas procedury wyboru do pełnienia tej funkcji Andrzej Czupryński z klubu SKW zarekomendował radnego Macieja Czajkę. Przedstawił go jako bardzo doświadczonego, aktywnego i skutecznego radnego.

Kandydatura Mikołaja Jackowiaka (wskoczył do grona radnych z listy Forum Demokratycznego po tym, jak Grzegorz Skorupski został wiceburmistrzem) do pełnienia funkcji wiceprzewodniczącego została zgłoszona przez rajcę Romana Glurę. - Wybierany od trzech kadencji. Ostatnio pełnił funkcję przewodniczącego komisji budżetowej, a wcześniej był przewodniczącym komisji oświaty - powiedział rajca.

W tajnym głosowaniu 20 radnych poparło Macieja Czajkę, 1 był przeciw. Z kolei Mikołaj Jackowiak otrzymał poparcie 19 radnych, 1 był przeciwny, 1 wstrzymał się.

O drzewkach ukradzionych w Skokowie - KLIK

- Gratuluję wiceprzewodniczącym i zapraszam do stołu prezydialnego - powiedział przewodniczący rady Mirosław Żywicki.

Na tym kształtowanie Rady Miejskiej w Gostyniu zakończyło się. Wybór przewodniczącego komisji rewizyjnej oraz ustalenie jej składu, a także składu pozostałych branżowych komisji rady pozostawiono na kolejne obrady.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE