reklama

Zmysłowy Dzień Kobiet w rytmie bachaty. W MGOK w Pogorzeli zorganizowano popołudnie z kobiecością

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: FB MGOK w Pogorzeli

Zmysłowy Dzień Kobiet w rytmie bachaty. W MGOK w Pogorzeli zorganizowano popołudnie z kobiecością - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
18
zdjęć

foto FB MGOK w Pogorzeli

reklama
Udostępnij na:
Facebook
KulturaWzajemną symbiozę instruktorki i tańczących kobiet, uczestniczących w zajęciach, widać było do razu – stwierdził Mariusz Ossowski, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Pogorzeli. Trochę podglądał tancerki, a późnej obdarował je kwiatami. Z okazji Dnia Kobiet przygotowano dla mieszkanek gminy zmysłowe popołudnie, które panie postanowiły poświęcić wyłącznie dla siebie. Z uśmiechem, gracją, nutką erotyzmu - show z taką mocą jeszcze w Pogorzeli nie było.
reklama

Taneczne popołudnie z kobiecą mocą odbyło się 9 marca 2024 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Pogorzeli. Na scenie grupa kobiet, w myśl hasła pod jakim przygotowana została impreza, pokazała  „kobiecą moc w rytmie latino”. Warsztaty z okazji Dnia Kobiet dla 16 pań, prowadziła instruktorka Justyna Chojnacka, dla  której taniec to pasja.

- Była to dla mnie duża przyjemność. Cały parkiet i przestrzeń na scenie przed lustrami był wypełniony. Dla kobiet było to pierwsze spotkanie ze mną jako instruktorką oraz z choreografią – przyznała Justyna Chojnacka.

Na dziewczyny czekała zmysłowa choreografia w stylu i rytmie bachaty, przygotowana przez instruktorkę. Podczas warsztatów odważnie uczyły się tańca od podstaw.

Czym jest bachata?

Bachata to zmysłowy taniec pochodzący ze słonecznej Dominikany, który narodził się w ubogich, rolniczych częściach wyspy. Jak to często bywa, została zainspirowana muzyką, od której pochodzi. Mieszkańcy wyspy po skończonej pracy śpiewali do jej rytmów. Muzykę tworzono na nietypowych i łatwo dostępnych instrumentach, co prawdopodobnie dało nazwę bachata, ponieważ słowo to w pewnych rejonach Dominikany oznacza „śmieci”. Niektórzy zaś twierdzą, że "bachata" oznacza przede wszystkim zabawę. 

- Bachata jest nieco podobna do innych tańców latynoamerykańskich, jednak wyróżnia się spośród nich ogromną sensualnością, a nawet delikatną dawką erotyzmu - mówi Justyna Chojnacka.

Partnerzy tańczą blisko siebie - żeby dobrze to wyszło, należy wyzbyć się wszelkich zahamowań i dać ponieść się partnerowi i muzyce. Bachata wymaga od tancerzy dużej świadomości własnego ciała i otwartości na partnera. 

Skąd pomysł na bachatę w MGOK w Pogorzeli?

Dla tych, którzy już się wystraszyli i z propozycji szybkiego kursu bachaty nie mają zamiaru skorzystać, mamy dobrą wiadomość - na szczęście, bachatę można tańczyć także solo, co tylko zwiększa grono zainteresowanych nią osób. Wykorzystali to zarówno instruktorka, jak i zespół MGOK w Pogorzeli.

- Myśleliśmy, by z okazji Dnia Kobiet zorganizować coś innego, bardziej oryginalnego, niż dotychczas, kiedy to w okolicach 8 marca dbywały się przeważnie koncerty. Z instruktorką Justyną Chojnacką znamy się od 100 lat, stąd wspólna decyzja moja i Kingi Mądrej, instruktorki z naszego ośrodka kultury, by zorganizować kobiece warsztaty - tłumaczy Mariusz Ossowski.

Dzień Kobiet w rytmach bachaty 

Bachata Ladies Styling - tak można nazwać to, co działo się na scenie sali widowiskowej w MGOK w Pogorzeli w sobotnie popołudnie. Wyszło świetnie.

- Taniec z Dominikany charakteryzuje się określonym krokiem podstawowym, ale przede wszystkim stylingiem, który - podczas tańczenia choreografii, bądź podstawowych kroków - każda z pań indywidualnie może z siebie wydobyć. W zależności od stopnia zaawansowania tanecznego bądź stopnia otwartości na danych zajęciach, właśnie takie kobiece piękno w swoim tylko indywidualnym stylu zaprezentować. To wszystko się zadziało. Myślę, że był to fantastyczny czas dwóch godzin, które panie postanowiły poświęcić tylko i wyłącznie sobie - stwierdza Justyna Chojnacka.

Za sprawą instruktorki panie na parkiecie czuły się pewnie i swobodnie.

- Już moja w tym rola sprawić, by kobiety chciały się zaangażować i odważyły się pokazać całe piękno, które  nie zawsze na co dzień – jak same mówią - potrafią wydobyć. Najczęściej w pędzie dnia codziennego, przy dużej ilości obowiązków o tej kobiecości zapominają lub odkładają na drugi plan. Tym bardziej się cieszę, że aż 16 pań zdecydowało się na udział w warsztatach. Bardzo miłe są wszystkie pozytywne informacje zwrotne, które płyną od uczestniczek warsztatów - przyznaje instruktorka bachaty.

To nie było ostatnie taneczne spotkanie pań w MGOK w Pogorzeli

Organizatorzy - czyli ośrodek kultury w Pogorzeli na czele z dyrektorem Ossowskim i pracownikami - zadbali o bardzo sprzyjające warunki, jeśli chodzi o przestrzeń, światło, muzykę, o pełną oprawę święta kobiet. Na każdą z uczestniczek warsztatów czekała niespodzianka - kwiat okraszony żartem wręczany przez dyrektora.

Zwieńczeniem treningu był film, w którym panie bardzo odważnie, z ogromną gracją, wspaniałymi uśmiechami i z bardzo pozytywną energią zaprezentowały się scenicznie w tanecznym show. Dla uczestniczek i instruktorki był to wzruszający i podniosły moment, tym bardziej, że kobiety zaczynały od podstaw. Były zachwycone i dumne, że opanowały choreografię.

- Jestem zauroczona i cały czas pod wrażeniem - podsumowała Justyna Chojnacka.

Dyrektor MGOK w Pogorzeli deklaruje, że nie było to ostatnie tego typu taneczne spotkanie dla pań.

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama