Reklama

Zmobilizowali się i zdobyli jedną z nagród

Opublikowano:
Autor:

Zmobilizowali się i zdobyli jedną z nagród - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Czytanie rozwija język i wyobraźnię dziecka, uczy empatii i pozytywnych zachowań. Wspólne czytanie pogłębia bliską relację rodzica z dzieckiem, pozwala na spędzenie każdej wolnej chwili razem, na budowanie bliskości.

 

Ideę wspólnego czytania, wsparła Mleczna Kanapka Kinder, przekazując 10 000 książek dla 120 bibliotek publicznych w całej Polsce. Akcja „Przerwa na wspólne czytanie” polegała na internetowym głosowaniu na ulubione biblioteki, które miał możliwość zgłosić każdy, niekoniecznie pracownik tego typu placówki. Głosowanie trwało od 2 do 31 października. Oddając codziennie jeden głos, każdy mógł przyczynić się do tego, by jego książnica otrzymała zestawy ciekawych książek dla najmłodszych czytelników.


Do akcji Mlecznej Kanapki Kinder zgłoszonych zostało aż 999 bibliotek z całej Polski. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pogorzeli również uczestniczyła w bitwie na głosy internautów. Organizatorkami akcji były nauczycielki Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Pogorzeli: nauczyciel bibliotekarz Dobrochna Błażejczak i nauczyciel świetlicy Dorota Dymarska. W ciągu czterech tygodni głosowania wiele się wydarzyło.

- Nie brakowało dramatycznych zwrotów akcji, ale daliśmy radę! Zdobywając 8 124 głosy, pokonaliśmy 902 inne biblioteki i zajęliśmy 97 lokatę. To niewątpliwy sukces! - nie kryje zadowolenia Dobrochna Błażejczak.

Nagrody pierwszego stopnia - 20 zestawów po 250 książek wraz z pufami do wspólnego czytania - okazały się co prawda nieosiągalne, ale bibliotece w Pogorzeli udało się zdobyć jeden ze 100 pakietów 50 książek, które stanowiły nagrody drugiego stopnia.

- Uczniowie naszej podstawówki z wielkim entuzjazmem włączyli się do głosowania, ponieważ Oddział dla Dzieci i Młodzieży w naszej Bibliotece Publicznej pełni funkcję biblioteki szkolnej - tłumaczy Dorota Dymarska.

Momentami było naprawdę nerwowo, emocje sięgały zenitu, ale wtedy zwierano szyki i mobilizowano się wzajemnie.

- Szczególną aktywnością podczas całej akcji wykazały się uczennice klasy VIIa. Pomagała nam nawet pielęgniarka szkolna, Izabela Maćkowiak. Determinacja, by zająć miejsce na podium, była ogromna - wspomina organizatorka akcji.


Pakiet książek dla dzieci wraz z gratulacjami od organizatora konkursu dotarł do pogorzelskiej biblioteki w piątek, 24 listopada.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE