Reklama

Zmieniła się świetlica i jej otoczenie

Opublikowano:
Autor:

Zmieniła się świetlica i jej otoczenie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Skończyły się prace, związane z remontami przy świetlicy w Pasierbach. Wioska skorzystała z dofinansowań. Zmienił się wygląd samej świetlicy oraz jej okolica. Nie do poznania jest budynek gospodarczy i znajdująca się w nim toaleta. W oczy rzuca się także nowa elewacja samej świetlicy.

 

W ramach konkursu „Pięknieje Wielkopolska Wieś” udało się między innymi wyremontować pomieszczenia gospodarcze (w których siedzibę mają: koło gospodyń wiejskich oraz straż pożarna), zrobić nową łazienkę i chodnik z dojściem do budynku. Przy ścieżce nasadzono drzewa i krzewy, a teren ogrodzono 150 metrami nowej siatki ogrodzeniowej, zamontowanej przez mieszkańców w czynie społecznym.

- Mieszkańcom należą się podziękowania za ten wysiłek. Tydzień w tydzień codziennie ktoś przychodził pomóc, a nie zawsze był łatwo, czasem nerwowo – stwierdza Szymon Jakubowski, sołtys Pasierb.

Dzięki pieniądzom pochodzącym z likwidacji Spółdzielni Kółek Rolniczych w Pępowie, odnowiono także elewację świetlicy. Tym zajęła się firma z Pępowa. 

Więcej w bieżącym Życiu Gostynia. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE