Reklama

Zlot samochodów retro w Gostyniu. Ciekawie zapowiada się najbliższy weekend

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Agata Fajczyk

Zlot samochodów retro w Gostyniu. Ciekawie zapowiada się najbliższy weekend - Zdjęcie główne

Zlot samochodów retro w Gostyniu, przy ul. Towarowej 29 maja | foto Agata Fajczyk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Katarzyna Jórga, klub CAAR: Największy przekaz, największa frajda zlotów to możliwość spotkania się i porozmawiania z właścicielami tych samochodów. To duża wartość imprezy. Ci ostatni mają naprawdę bardzo dużo do powiedzenia. Nie możemy zagwarantować, że będą bez przerwy stali przy swoim aucie, ale jeśli ludzie przyjadą na ul. Towarową, będą się przechadzać między samochodami, czytać informacje, to na pewno zauważą właściciela - są najczęściej zaopatrzeni w ubrania, koszulki, które są oznaczone logo klubu CAAR.

Reklama

Gostyń, Borek Wlkp., Pępowo, Krobia - te miejscowości w powiecie gostyńskim Club Antycznych Automobili i Rajdów CAAR wybrał na zorganizowanie zlotu, a jednocześnie rajdu samochodów retro. Wystawę aut - klasyków, które przez 3 dni będą widoczne na drogach naszego powiatu przygotowano  na 29 maja na ul. Towarowej w Gostyniu.

Tegoroczny rajd starych samochodów odbywa się pod hasłem „Po…wozić Wiosnę”. Taki zlot to spotkanie ludzi o podobnych pasjach, dotykanie historii i przeszłości różnych regionów Polski oraz poznawanie lokalnych osobowości. Dlaczego w powiecie gostyńskim?

- Odwiedzamy ciekawe historyczne, urokliwe, mało znane miejscowości. Najważniejszym powodem organizacji rajdu w tych miejscach są ludzie. Osoby, jakie spotkaliśmy na swojej drodze organizacyjnej, zarówno przedstawiciele władz, pracownicy muzeów, lokalni pasjonaci i biznes są bardzo otwarci na nas, nasze auta i pomysły - mówi Katarzyna Jórga z klubu rajdów CAAR.

Przez cały czas trwania zlotu organizatorzy będą starali się stawiać samochody na parkingach. Auta będą miały różne opisy - swojej historii, tego, jakie są, co się z nimi dzieje.

- Wszystko po to, aby mieszkańcy mogli się z tym zapoznać, ale również poznać ludzi - właścicieli samochodów retro, którzy będą się kręcić gdzieś dookoła samochodów. To największa wartość imprezy i jednocześnie bardzo dobra okazja do wchodzenia w interakcję między mieszkańcami a właścicielami pojazdów. Ci ostatni mają naprawdę bardzo dużo do powiedzenia. Prosimy też, żeby oglądający auta nie bali się zadawać pytań, zaczepiać tych ludzi, bo oni naprawdę uwielbiają opowiadać - kontynuuje przedstawicielka organizatorów imprezy, zachęcając mieszkańców powiatu gostyńskiego do obejrzenia starych samochodów.

Zaznacza, że - podobnie, jak Maciej Peda z Gostynia - ich właściciele nie tylko są pasjonatami tego, co robią, ale żyją tym, są historią samochodów. Można powiedzieć, że są żywym muzeum pojazdów z przeszłości. A dodatkowo takie auto wraz z wyposażeniem również jest swoistą jeżdżącą wystawą z eksponatami.

Rajdy organizowanie przez klub CAAR trochę się różną od tych, jakie przygotowują automobilkluby. Nie ma w nich mowy o rywalizacji. Uczestnicy mają inne nastawienie.

- Chodzi o towarzystwo ludzi, o to, że my to wszystko robimy ze zdecydowanie większym spokojem, impreza nie ma znamion rywalizacji. Nastawiamy się na to, żeby poznawać siebie nawzajem, historię i atrakcje regionu, ciekawe osobowości, lokalne biznesy, prowadzone przez rodzinne firmy - wyjaśnia Katarzyna Jórga. 

 

Gdzie będzie można zobaczyć pojazdy retro, zapoznać się z ich historią oraz porozmawiać z ich właścicielami?

28 maja, piątek

od godz.15.00 -  zakwaterowanie uczestników w obiekcie hotelowym Villa Natura w Dolsku (tam też będzie mozna oglądać zabytkowe samochody)

29 maja, sobota

  • w godz. 10:00 – 11.00 – uczestnicy zlotu zwiedzają Bazylikę Świętogórską, więc auta będą stały na parkingu na Świętej Górze
  • godz. 11.30 – 16.30  – ustawienie aut na parkingu w Gostyniu przy ul. Towarowej 3
 

30 maja, niedziela

godz. 8.50 – wyjazd samochodów na Południową Pętlę Szlaku Legend i poszukiwanie „gryżyńskiego” krzyża w Sanktuarium w Borku Wlkp. W tym czasie mieszkańcy Borku będą mogli obejrzeć samochody na parkingu przy kościele na Zdzieżu. Dłuższy, 40-minutowy postój zaplanowano przy pałacu w Zimnowodzie.

Ponadto - co ważne dla społeczności gm. Pogorzela - uczestnicy rajdu będą widoczni w okolicach Koźmina Wlkp. i Krotoszyna, gdzie szukać będą odpowiedzi na pytania: jak powstała osada Koszżmij (Koźmin) a jaki wpływ na dzieje Krotoszyna mieli trynitarze?
Pod koniec dnia pojazdy retro pokażą się w Krobi - będzie można je obejrzeć w godz. 15.00-18.00 na parkingu przy Muzeum Stolarstwa i Biskupizny, kiedy  rajdowcy będą uczestniczyć  w warsztatach z lnu i gliny

Poza tym w niedzielę auta będą wystawione - (na tym też mogą skorzystac mieszkańcy gm. Pogorzela) - w następujących miejscach i czasie:

  • godz.10.40 - 11.40  ul. Strzelecka 4 Koźmin Wlkp.
  • godz. 12.00  - 13.00 Rynek w Krotoszynie
 

31 maja, poniedziałek

  • godz. 11.00 - 12.30  - uczestnicy rajdu zwiedzają firmę BRYCZKI MAREK GLINKOWSKI, więc powozy retro będą mieli okazję obejrzeć mieszkańcy Sikorzyna
  • ok.godz. 14.00 zakończenie rajdu w Dolsku

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy