Reklama

Zielono będzie w Gostyniu wszystkim, którzy pojawią się przed GOK "Hutnik"

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Renowację, a raczej odświeżanie terenu zielonego, jaki znajduje się przed GOK "Hutnik" w Gostyniu zaplanowano na najbliższą sobotę, 23 kwietnia 2022r.. Do udziału w akcji organizatorzy zapraszają mieszkańców.

Przez cały wiosenny miesiąc ośrodek kultury w Gostyniu realizuje projekt „Kwiecień dla ziemi”. W ramach akcji w sobotę, 23 kwietnia zaplanowano renowację trawnika, który odżywa wiosną oraz trochę zaniedbanego skweru, jaki znajduje się przed budynkiem ośrodka kultury w Gostyniu.

- Do udziału w akcji zapraszamy najmłodszych mieszkańców gminy. Wstęp jest wolny - przyjść może każdy chętny - mówi Honorata Jankowiak, koordynatorka akcji z GOK "Hutnik".

Młodzi mieszkańcy Gostynia będą sadzić krzewy i rośliny w pasie, który położony jest wzdłuż "Hutnika" i schodzi w kierunku ul. Robotniczej. Od tej strony skwer wymaga największych prac.

 - Tam pojawi się najwięcej nowych roślin - krzewów i bylin, które przekaże nieodpłatnie spółka krzewów Wawrzyniak. Będą też kwiaty i inne rośliny, które bezpłatnie otrzymamy z ogrodnictwa Nowaccy. Akcję dosadzania krzewów i roślin będzie nadzorowała właścicielka jednej z gostyńskich kwiaciarni - mówi Honorata Jankowiak.

Przygotowano również teren, na którym posiane zostaną zioła i warzywa. Organizatorzy mają nadzieję, że w najbliższą sobotę dopisze pogoda  - a zamówili słońce.

- Zachęcamy mieszkańców, którzy zdecydują się wziąć udział w akcji „Zielono nam”, by przynieśli dobry humor. Liczymy, że będziemy się świetnie bawić - dodaje Honorata Jankowiak.

Wydarzenie, na które trzeba zarezerwować sobotnie przedpołudnie (23 kwietnia, godz. 10.00), zostanie urozmaicone dodatkowo warsztatami plastycznymi pod nazwą „Kwiatoumilacze”. Wystarczy, że chętni przyniosą na zajęcia swoją plastikową butelkę, która będzie potrzebna do zrobienia ciekawych osłonek na doniczki. 

- Warsztaty otwarte są dla każdego, kto ma ochotę włączyć się w odświeżanie zielonego terenu - mówi Honorata Jankowiak.

Akcja "Kwiecień dla ziemi", w ramach której odbędzie się zazielenianie i odświeżanie terenu przed budynkiem GOK "Hutnik", rozpoczęła się kilka tygodni temu. Wtedy dwie instruktorki z ośrodka kultury: Honarata Jankowiak i Magda Zmyślona pomalowały na różowo rower, który posłużył jako kwietnik.

- To kwietnik recyklingowy - wykorzystałyśmy stary jednoślad, który trochę odświeżyłyśmy i pomalowałyśmy. On jest symbolem akcji „Kwiecień dla ziemi”, ma zachęcać do przesiadania się z samochodów na rowery - mówi koordynatorka projektu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy