Reklama

Zebrali prawie dwie i pół tony! To rekord

Opublikowano: śr, 4 gru 2019 11:16
Autor:

Zebrali prawie dwie i pół tony! To rekord - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Odwiedzający pod koniec listopada gostyńskie markety mogli zauważyć, że odbyła się w nich zbiórka żywności.

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu przez dwa dni (29 i 30 listopada) zbierali żywność w sześciu marketach: NETTO, TESCO, a także w sklepach Biedronka przy ul. Poznańskiej i Łąkowej oraz marketach Lidl i Dino.

Bank Żywności w Lesznie, z którym od ponad 10 lat współpracuje szkoła, w poniedziałek rano odebrał ponad 2400 kilogramów różnych produktów: słodyczy, makaronu, ryżu, mąki, cukru, oleju, kaszy. Ta pomoc żywnościowa zostanie przekazana osobom potrzebującym, by zapewnić im godne, radosne święta.

- Pomoc dociera do rodzin wielodzietnych, osób chorych, samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych oraz osób żyjących w ubóstwie - mówi Iwona Sobecka-Obroślak, koordynator akcji w ZSZ w Gostyniu.

Pierwsza zbiórka w Polsce odbyła się ponad 20 lat temu - w 1996 roku. Od tamtej pory każdego roku w sklepach na terenie całej Polski, przed świętami Bożego Narodzenia, gromadzona jest żywność dla potrzebujących. W Świąteczną Zbiórkę Żywności w Polsce angażuje się ponad 50 000 wolontariuszy!

W Gostyniu tego typu akcja odbyła się już po raz 13, w szkole średniej po raz 10. - W naszym mieście w zbiórce uczestniczyło tym razem 66 uczniów oraz 17 nauczycieli Zespołu Szkół Zawodowych - dodaje Iwona Sobecka-Obroślak.

Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim, którzy pomogli w przeprowadzeniu akcji, ale przede wszystkim mieszkańcom Gostynia i okolic, którzy hojnie podzielili się swoimi zakupami i wsparli potrzebujących.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE