Reklama

Ze sceny popłynęły O! POLSKIE przeboje

Opublikowano: pt, 8 lis 2019 01:43
Autor:

Ze sceny popłynęły O! POLSKIE przeboje - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Wyjątkowy, rozśpiewany, kulturalny czwartek - tak określili dzisiejsze popołudnie organizatorzy przeglądu repertuaru gwiazd opolskiej estrady pn. O! POLSKIE ŚPIEWANIE. M-GOK w Borku przygotował niecodzienny koncert w nawiązaniu do zbliżającego się Święta Niepodległości. - Z szacunku do rynku polskich artystów, do muzyki, która jest grana i śpiewana po polsku - powiedziała Justyna Chojnacka, dyrektorka ośrodka kultury.

Formuła przeglądu była otwarta, rozesłano zaproszenia do instytucji, przedstawicieli zespołów, szkół i przedszkoli. Ostatecznie zgłosiło się 23 uczestników. W M-GOK w Borku odbyło się losowanie polskich przebojów, znanych głównie z festiwalu polskiej piosenki w Opolu.

W sali widowiskowej boreckiego ośrodka kultury dominowały biało-czerwone barwy. Obok sceny pojawił się telebim. Kiedy mali artyści występowali na scenie, publiczność mogła oglądać oryginalny występ wykonawcy utworu na opolskim festiwalu. - Przyglądajcie się prezentacjom, strojom, jakie nosili wtedy artyści, jaka była moda, jakie piosenkarki miały fryzury, do czego chcielibyśmy wrócić, czego nam najbardziej brakuje - zachęcała Justyna Chojnacka widownię.

VIP-y przed publicznością w Pogorzeli - KLIK

Z zaangażowaniem dzieci zaśpiewały takie przeboje, jak: „Biedroneczki są w kropeczki”, „Za każdy uśmiech twój”, „O mnie się nie martw”, „W siną dal”, „Zacznij od Bacha”, „Odkryjemy miłość nieznaną” i wiele innych. Mali artyści zaczarowali publiczność, która popłynęła przy przebojach Skaldów, Czerwonych Gitar, Karin Stanek, Jerzego Połomskiego i Anny Jantar.

Przy zejściu ze sceny każdy uczestnik przeglądu otrzymywał biało-czerwone kwiatki, a po zakończeniu przeglądu dyplomy i upominki. Kiedy minęła część artystyczna, organizatorzy zaprosili gości na kawę, można było też skosztować smacznego biszkoptu z biało-czerwoną galaretką. Rodzice małych wokalistów mogli odetchnąć, wymienić doświadczenia i uwagi z przygotowań.

- Po wylosowaniu utworu w domu szybko, sprawnie się słów nauczyliśmy i tylko potem ćwiczyliśmy. Kiedy córka weszła dziś na scenę i zaczęła śpiewać, poczułem dumę, a kiedy zeszła - to ulgę, że wszystko poszło, jak trzeba - przyznał Daniel, tata Ewy Mazur, która zaśpiewała przebój pt. „Żegnaj lato na rok”.

Gabriel Pospiech zaśpiewał wraz z koleżanką Pauliną Tomczak piosenkę pt. „Bo z dziewczynami”. - Trochę się stresowałem, kiedy wszedłem na scenę i zobaczyłem publiczność. Trema puściła, kiedy zblizała się końcówka piosenki - przyznał dziewięciolatek, ale zaznaczył, że lubi występować.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE