Reklama

Zdolni Inaczej. Koncert jasełkowo-kolędowy w wykonaniu artystów z WTZ w Piaskach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Piątkowe przedstawienie Koncertu Jasełkowo- Kolędowego w wykonaniu uczestników WTZ w Piaskach przywołało na chwilę świąteczny klimat. Artyści "zdolni inaczej" z pełnym zaangażowaniem śpiewali i tańczyli, a widownia wkrótce dołączyła do zabawy.

Reklama

W piątkowe przedpołudnie, 20 stycznia 2023 r. sala widowiskowa Centrum Kultury i Biblioteki w Piaskach po raz kolejny rozbrzmiała muzyką i śpiewem w świątecznym klimacie. To uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piaskach, pod opieką muzyczną Pawła Krawca po kilku latach przerwy zaprezentowali Jasełkowo- Kolędowy Koncert, gdzie tradycyjne piosenki przeplatały się ze scenkami rodzajowymi.

- Staramy się rok rocznie organizować takie uroczystości, niestety była pandemia i mieliśmy 3 lata przerwy - mówi Paweł Krawiec, instruktor terapii zajęć w WTZ w Piaskach, pomysłodawca koncertu. - Chcieliśmy nadać naszej aktywności świąteczny charakter, ponieważ na co dzień właściwie ich starań nie widać poza salami WTZ. A załugują na uwagę.

Osoby niepełnosprawne (jak sam rozmówca ładnie określa "Zdolni Inaczej") z pewnością musiały poświęcić tygodnie na przygotowanie takiego koncertu, jednak, jak podkreśla muzyk, warto się starać.

- My to lubimy przygotowywać, i oni lubią to robić, uczyć się, próbować, widać pełne zaangażowanie i radość z sukcesu - dodał rozmówca. - W całości jasełek pomagała Edyta Urbańska, również instruktorka. Była odpowiedzalna za teksty i przebrania naszych aktorów.

Paweł Krawiec wprawdzie nie chce zdradzać konkretnych planów, ale jest możliwe, że już wkrótce jego podopieczni zaprezentują nowy program z pewnej sympatycznej okazji. 

 

Do rozśpiewanych artystów dołączyli również śpiewacy z Dziennego Domu Seniora Senior + z Gostynia oraz panie z piaskowskiego Koła nr 7 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Na scenie stanęli również uczniowie z klasy szóstej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi i. M. Kopernika w Piaskach, którzy na koncert przyszli ze swoją nauczycielką muzyki, Irminą Małecką.

Tutaj zobaczycie i posłuchacie wspólnego koncertu rodziny Kuśnierków z przyjaciółmi [kliknij w poniższe zdjęcie by przejść do artykułu]

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy