Reklama

Zdali najtrudniejszy egzamin - z miłości

Opublikowano: ndz, 27 paź 2019 12:15
Autor:

Zdali najtrudniejszy egzamin - z miłości - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

„Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją na całe życie” - to motto spotkania w gminie Borek, na którym głównymi bohaterami były pary małżeńskie, które przeżyły ze sobą wspólnie 50 i 60 lat. Gospodarzem uroczystości był burmistrz Marek Rożek, spotkanie prowadziła Jolanta Chudzińska - kierownik USC w Borku.

Złote Gody i Diamentowe Gody świętowano w restauracji „Impresja”. Wzruszeni jubilaci, obchodzący w mijającym roku z pewnością wrócili do czasów kiedy to przed kierownikiem urzędu stanu cywilnego wypowiadali słowa małżeńskiej przysięgi, iż uczynią wszystko, aby ich małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe.

- Ten wspaniały jubileusz jest dowodem na to, iż zdaliście najtrudniejszy egzamin, jaki stawia przed nami życie - egzamin z miłości. Tak wiele wokół się zmienia: pory roku, ustroje polityczne i gospodarcze. Wy zaś niezmiernie trwacie przy sobie - powiedziała Jolanta Chudzińska.

Dziś jubilaci stawiani są jako wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń, wstępujących w związek małżeński. Po gratulacjach i życzeniach złożonych przez burmistrza nadszedł podniosły moment - wręczenia listów gratulacyjnych i Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie (odznaczenia państwowego przyznawanego przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej).

Wszystkim Jubilatom złożono życzenia, otrzymali oni również kwiaty. Kiedy do wręczenia medalu wezwano parę, która świętowała diamentowe gody, burmistrz Rożek stwierdził, że przeżyć razem 60 lat w zdrowiu, szczęściu i radości jest rzeczą wyjątkową.

- Nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć wam jak najwięcej zdrowia i aby matka natura dawała wam wszystko to, co najlepsze i najpiękniejsze, abyście byli otoczeni miłością bliskich wam osób, przyjaznych ludzi i żebyście się doczekali kolejnych jubileuszy - powiedział do świętujących diamentowe gody.

Wzniesiono toast lampką szampana za zdrowie wszystkich jubilatów i ich rodzin. Po zakończeniu części oficjalnej przyszedł czas na występy artystyczne. Na scenie mieli okazję pokazać się zespoły ludowe i folklorystyczne z gminy Borek. Honorowych gości zabawiali „Borkowiacy, zespół „Studzianna, koło śpiewacze Jutrzenka oraz zespół „Retro”.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE