Reklama

Zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt

Opublikowano:
Autor:

Zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Z roku na rok coraz więcej ton jedzenia trafia do bezdomnych psów i kotów dzięki akcji „Gwiazdka dla bezdomniaka”. Na platformie www.dlaSchroniska.pl ruszyła właśnie czwarta już edycja tej internetowej zbiórki karmy i smakołyków dla czworonogów ze schronisk i fundacji z całej Polski, także do schroniska w Dalabuszkach (gm. Gostyń).

 

Ile uda się zebrać tym razem? W pobiciu wyniku z zeszłego roku pomóc może każdy z nas. W dodatku nawet nie wychodząc z domu.

Aby dodać coś od siebie do świątecznej zbiórki karmy, wystarczy wejść na platformę www.dlaSchroniska.pl i kliknąć baner akcji „Gwiazdka dla bezdomniaka” na stronie głównej. Znajdziemy tam wszystkie schroniska czy fundacje, które można wesprzeć, np. Schronisko w Dalabuszkach pod Gostyniem. To każdy internauta sam decyduje, jaką karmę i podopiecznym której placówki podaruje. Ostatnim etapem jest dokonanie zakupu – analogicznie do sklepu internetowego. Na platformie każdą organizację reprezentuje jeden zwierzak.

– W naszej placówce o zimowe zapasy dla siebie i swoich czworonożnych przyjaciół prosi pies Misiek i z góry dziękuje za każdy prezent. Także dlatego, że karma, która może trafić do nas w ramach „Gwiazdki dla bezdomniaka” jest wysokiej jakości. To bardzo ważne szczególnie w przypadku schorowanych czworonogów, które często trafiają do organizacji o profilu podobnym do naszego – mówi Aleksandra Gerowska ze schroniska w Dalabuszkach.

Wyniki wcześniejszych edycji „Gwiazdki dla bezdomniaka” potwierdzają, że internauci coraz chętniej pomagają bezdomnym zwierzakom przez internet. W 2015, czyli w roku startu tej inicjatywy do psów i kotów ze schronisk i fundacji trafiły dwie tony karmy, rok później – już trzy, a w okresie ostatnich Świąt Bożego Narodzenia – aż cztery.

– Cieszy nas to, że z roku na rok widzimy coraz większe zaangażowanie internautów. Niektórzy darczyńcy wręcz nie wyobrażają już sobie Świąt bez „Gwiazdki dla bezdomniaka”. Coraz więcej osób chętnie otwiera swoje serca na potrzeby bezdomnych zwierzaków. To piękne i bardzo ważne, bo potrzeby schronisk i fundacji cały czas są ogromne, a zima to szczególnie trudny czas dla tego typu placówek – mówi Gabriela Cichocka, koordynatorka akcji „Gwiazdka dla bezdomniaka” z Fundacji NaszeZoo.pl.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE