Reklama

Zagraliśmy fantastycznie, przepięknie i bardzo radośnie. Możemy być dumni!

Opublikowano: sob, 2 lut 2019 17:53
Autor:

Zagraliśmy fantastycznie, przepięknie i bardzo radośnie. Możemy być dumni! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Wielokrotnie padły słowa podziękowania, wiele razy wolontariusze usłyszeli „Jesteście niezastąpieni”, a do mieszkańców powiatu gostyńskiego wiele raz skierowano słowa: „jesteście wspaniali”. 1 lutego podsumowano udział w ogólnonarodowym święcie bezinteresownej wspólnoty dobrych ludzi, czyli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wielka Orkiestra Ludzkiej Życzliwości i Solidarności zagrała w naszym powiecie przepięknie! W ciągu 3 dni zebrano w sumie 311 582,17 zł, jak nigdy dotychczas!

Serdecznie gorąco na podsumowaniu 27. finału „Orkiestry”, które odbyło się w gostyńskim kinie, witani byli wolontariusze - od najmłodszych do najstarszych.

- To wasza działalność, aktywność i zaangażowanie spowodowały, że uzbieraliśmy kwotę, którą za chwile zobaczycie - powiedział Mirosław Sobkowiak, szef powiatowego sztabu WOŚP przy PCPR w Gostyniu.
 

W kinowej sali byli też obecnie szefowie sztabów w poszczególnych gminach: w Poniecu, Piaskach, Pogorzeli i Krobi. - Wraz z wolonatriuszami witam wszystkich opiekunów, nauczycieli. Bo to jest tak, że młodzież, a zwłaszcza młodsze dzieci świetnie działają, robią niesamowite rzeczy, ale to jest wynik wcześniejszego przygotowania i pracy - mówił Mirosław Sobkowiak.

Spotkanie rozpoczęło się minutą ciszy - oddaniem hołdu zamordowanemu wolontariuszowi WOŚP Pawłowi Adamowiczowi – Prezydentowi Gdańska. Szef powiatowego sztabu WOŚP przyznał, że czuje się bezpiecznie, kiedy za nim stoją „Żubry Gostyń”, którzy odegrali niezwykłą rolę podczas tegorocznego finału, gdyż ubarwiali imprezy swoją obecnością i tym, ,,co mają na sobie”, pokazywali, demonstrowali strój i wyposażenie. Dzięki temu było ciekawie. A na podsumowanie „Żubry” przychodzą od kilku lat, aby wysoko unieść baner z kwotą, zebraną podczas kolejnego finału. W tym roku

szefowie gostyńskiego sztabu WOŚP Maciej Marcinkowski i Mirosław Sobkowiak ogłosili: - Łącznie, w powiecie gostyńskim ofiarowaliśmy 311 582,17 zł na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Mieszkańcy ziemi gostyńskiej po raz kolejny pokazali to, co w ludziach najlepsze – bezinteresowną wielką dobroć! To jest wspólny wynik wszystkich sztabów z powiatu gostyńskiego, których wolontariusze zbierali we wszystkich gminach!.

Podziękowali też za bardzo kolorowe i wesołe granie, za sprawną organizację Wielkiej Orkiestry, za ciężką pracę wolontariuszy – i tych zarejestrowanych, kwestujących mimo niekorzystnych warunków pogodowych, i tych bez identyfikatorów - przygotowujących różne działania dla WOŚP w szkołach, przedszkolach i zakładach pracy. Podziękowali też wszystkim, którzy przyłączali się kwesty WOŚP – „bo znowu pokazaliśmy, jak bardzo jesteśmy razem i jak bardzo jesteśmy skuteczni, bo będzie można znowu zakupić ogromną ilość sprzętu dla szpitali jako dar Polaków! A gostyński szpital co roku dostaje z Fundacji WOŚP nowoczesny specjalistyczny sprzęt! W 2018 roku również dostał nowoczesny sprzęt wart prawie 250 tysięcy!”

W kinie byli też goście specjalni. Dlaczego specjalni? W tym roku szefowie gostyńskiego sztabu WOŚP przyznali kolejne 7 tytułów „Dobrych Aniołów Gostyńskich Finałów WOŚP” dla najbardziej zasłużonych przy organizacji tej wyjątkowej imprezy. Do grona 99 osób, instytucji i organizacji uhonorowanych w poprzednich dwudziestu sześciu latach dołączyli: Drukarnia REAL i Marek Komorowski, Tomasz Barton i GOK „HUTNIK”, Monika Bielka i Salon Meblowy "Mirage", Ardagh Glass Gostyń, Paweł Zagata, Łukasz Radoła i Ośrodek Profilaktyki i Rehabilitacji AKANT NZOZ, VAN CARE POLSKA Sp. z o.o. Goście specjalni otrzymali pamiątkowe tablice. Tradycyjnie też podziękowano wolontariuszom, wręczając im gadżety WOŚP. Wręczono też podziękowania Jurka Owsiaka dla instytucji, firm i organizacji pozarządowych, które aktywnie przyłączyły się do 27. finałowego grania.

- Zagraliście fantastycznie, przepięknie i bardzo radośnie. Jesteśmy dumni z Was – i z wolontariuszy, i z mieszkańców Ziemi Gostyńskiej, i z wydarzeń i zebranych pieniędzy, które uratują życie kolejnym dzieciakom. Jesteście wspaniali!!! - mówił Mirosław Sobkowiak.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE