Reklama

Wzięli udział w biciu rekordu

Opublikowano: czw, 17 paź 2019 14:30
Autor:

Wzięli udział w biciu rekordu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pępowie wzięła udział w Biciu Rekordu w Pierwszej Pomocy, organizowanym corocznie 16 października przez WOŚP.

 

O część teoretyczną zadbali ratownik medyczny z Krotoszyna oraz miejscowi strażacy ochotnicy. W hali sportowej ustawiono sześć stanowisk z fantomami. Punktualnie o 12.00 ruszyło bicie rekordu, a każda klasa przypisana była do danego stanowiska.

- Przez pół godziny jak największa liczba osób musiała prawidłowo wykonać resuscytację. Wtedy mogła wrzucić przygotowane przez nas serduszko do pojemnika – wyjaśniała Patrycja Maury, pedagog szkolny i inicjatorka akcji.

Wyniki zliczono i wysłano do ogólnopolskich organizatorów. Aby utrwalić zdobytą w środę wiedzę, w salach lekcyjnych na uczniów czekały testy. Na ich rozwiązanie mieli 10 minut. Po sprawdzeniu wyłoniono szkolnych „mistrzów udzielania pierwszej pomocy”.

Pedagog szkolna chciała, aby akcja w tym roku była zakrojona na szerszą skalę, aby włączyć w nią całą społeczność uczniowską.

- Niby takie zajęcia są przeprowadzane, ale gdy uczniowie weszli do hali i zaczęliśmy ich namawiać do podejścia do fantomów, to widać było lekki strach. Podczas bicia rekordu mieli więc okazję się przełamać – mówi Patrycja Maury.

Więcej we wtorkowym Życiu Gostynia. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE