Reklama

Wystawa w hołdzie powstańcom

Opublikowano:
Autor:

Wystawa w hołdzie powstańcom - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

W 100. rocznicę wybuchu powstania wielkopolskiego hołd powstańcom oddali również gostyńscy filateliści, organizując wystawę w Muzeum w Gostyniu. Otwarcie odbyło się w czwartek, 27 grudnia.

Zaproszenie organizatorów przyjęli m.in.: Jerzy Kulak – burmistrz Gostynia, Maciej Czajka – wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Gostyniu, a także Marek Banaszak – prezes Powiatowego Banku Spółdzielczego w Gostyniu i pozostali radni, a także dyrektorzy jednostek gminnych. Formalnego otwarcia ekspozycji dokonał Andrzej Dudek – prezes Koła PZF w Gostyniu.

Na wystawie można obejrzeć walory pocztowe poświęcone powstaniu wielkopolskiemu, korespondencje z stemplami cenzury z okresu trwania walk i czasu przejściowego 1919-1921. Obok eksponatów oryginalnych znalazły się kopie (skany) przesyłek. Zaprezentowano także wydane przez gostyńskich filatelistów walory dotyczące obchodów kolejnych rocznic powstania wielkopolskiego. Tego dnia w sali wystawowej czynne było stoisko pocztowe, na którym można było zakupić zaprojektowane przez gostyńskich filatelistów, a wydane przez Pocztę Polską okolicznościowe kartki beznominałowe, znaczki spersonalizowane i kopertę oraz skasować przesyłkę specjalnym kasownikiem. Na stosiku pojawiły się też okolicznościowe walory wydane przez Pocztę Polską – całostka oraz ośmioznaczkowy arkusik z przywieszką. Wystawa czynna będzie do 19 stycznia. Organizatorami są: Koło Polskiego Związku Filatelistów im. Wacława Boratyńskiego w Gostyniu i Muzeum w Gostyniu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE