Reklama

Wyśpiewaliście słowo „życie”. Niech to przesłanie płynie dalej

Opublikowano:
Autor:

Wyśpiewaliście słowo „życie”. Niech to przesłanie płynie dalej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Konferencja „Współczesne zagrożenia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży”, która odbyła się 15 grudnia w sali GOK Hutnik, była ostatnim zadaniem programu „Gostyńskie obserwatorium zagrożeń bezpieczeństwa dzieci i młodzieży” realizowanego w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016-2017”.

Przypomnijmy - w 2016 roku gmina Gostyń była jedyną w Wielkopolsce, która uzyskała dofinansowanie na realizację programu ministerialnego. Spotkanie było też podsumowaniem akcji profilaktycznej pod nazwą „Gostyń promuje prawa dziecka”. Koordynatorem akcji jest Magdalena Rajewska, pełnomocnik ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych w gostyńskim urzędzie miejskim.

Zanim rozpoczęły się prelekcje, na scenie wystąpiła młodzież z grupy teatralnej MPF z gostyńskiego liceum ogólnokształcącego. Spektakl, nawiązujący fabułą do tematu konferencji zrobił duże wrażenie na społecznym doradcy Rzecznika Praw Dziecka Grzegorzu Jachu, który zawitał do Gostynia. - Gratuluję talentów nie tylko aktorskich, ale także wokalnych - powiedział przedstawiciel Marka Michalaka. - Wyśpiewaliście: „masz prawo żyć, masz prawo kochać”, pokazaliście kilka praw dziecka, nie wszystkie - ale jakże kluczowe (...) - dodał, po czym zwrócił się do nauczycieli, pedagogów i psychologów, uczestniczących w konferencji. - Wiecie państwo dlaczego to jest tak ważne, z mojego punktu widzenia? Dlatego, że nie wszyscy z tego prawa chcą korzystać. Mówicie o słowie „życie”. Niech to przesłanie płynie z Gostynia dalej. Niech zobaczą to dorośli, a także rodzice którzy być może jeszcze myślą, że „dzieci i ryby głosu nie mają” - dodał Grzegorz Jach.

Kto jeszcze był gościem podczas konferencji? Jakich wykładów wysłuchali uczestnicy spotkania?

Czytaj w kolejnych wydaniach tygodnika „Życie Gostynia”

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE