Reklama

Wyprawili małemu Jezuskowi przyjęcie

Opublikowano:
Autor:

Wyprawili małemu Jezuskowi przyjęcie  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

To nie było standardowe przedstawienie jasełkowe. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Czarnego Legionu we współpracy z Państwową Szkołą Muzyczną I st. im. Józefa Zeidlera w Gostyniu, zaprosili widzów na istne przyjęcie urodzinowe, a właściwie świąteczne, pod nazwą „Jesus Christmas Party”.

Jak sama nazwa wskazuje, bohaterami opowieści nie byli Józef i Maryja, a Joseph and Merry, ponieważ całość była prowadzona w języku angielskim, zgodnie z oryginałem powieści Nicholasa Allana. Zniecierpliwionych uczniów i widzów powitali dyrektor SP nr 1 Adam Jankowski oraz dyrektor szkoły muzycznej Katarzyna Grzybowska. - Bardzo się cieszę na wszelkie formy współpracy pomiędzy różnymi placówkami, instytucjami z terenu miasta Gostynia. Myślę, że to nas ubogaca, a przede wszystkim jest formą jakiejś reklamy. Dziękuję panu dyrektorowi za taką inicjatywę oraz pomysłodawczyni, pani Agnieszce Gęborys, dzięki której ten musical mógł powstać – mówiła Katarzyna Grzybowska.

Opowiedziana przez dzieci historia jest była już wszystkim dobrze znana. Na samym początku streszczono ją w języku polskim. Głównymi bohaterami byli gospodarz i jego żona, którzy po ciężkim dniu, marzyli o położeniu się spać.

O przedstawieniu przeczytasz w kolejnym wydaniu Życia Gostynia.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE