reklama

Wypalasz? Możesz się z tego tłumaczyć...

Opublikowano:
Autor:

Wypalasz? Możesz się z tego tłumaczyć... - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Rozpoczęły się wiosenne porządki w naszych ogrodach. Cyklicznie w tym okresie na terenie kraju odnotowuje się liczne przypadki pożarów, związanych z nielegalnym wypalaniem traw, trzcinowisk lub pozostałości po zbiorach. Jak informuje komenda powiatowa gostyńskiej straży, od 1 marca tego roku, strażacy interweniowali 8 razy przy pożarach traw, gałęzi i trzcin.

 

Prawie w całej Polsce występuje duże zagrożenie pożarowe. Dotyczy ono nie tylko lasów. Także palące się w niekontrolowany sposób suche pozostałości roślinne mogą stanowić poważny problem, jeśli w pobliżu znajdują się budynki mieszkalne lub gospodarcze albo zakłady przemysłowe.

Wśród społeczeństwa niekiedy panuje przekonanie, że wypalanie traw poprawia jakość gleby, jest swoistym rodzajem jej nawożenia i użyźniania. Jednak z rolniczego punktu widzenia wypalanie resztek roślinnych jest zjawiskiem niewłaściwym i szkodliwym.

Zgodnie z polskim prawem, wypalanie traw i pozostałości roślinnych jest zabronione. Od 1 marca tego roku, strażacy z naszego powiatu interweniowali 8 razy przy pożarach traw, gałęzi i trzcin.

- Były to małe pożary, które strażacy opanowywali w przeciągu kilkudziesięciu minut. Jeśli zgłoszenie pożaru dotyczy celowego wypalania traw, wtedy strażacy informują osobę będącą na miejscu zdarzenia o możliwych konsekwencjach i taka osoba otrzymuje wezwanie do siedziby komendy celem złożenia wyjaśnień – mówi kpt. Marcin Nyczka, oficer prasowy KP PSP Gostyń.

e-wydanie gazety Życie Gostynia

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE