Reklama

Wyniki konkursu "Moja królewska korona" w Pępowie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pt, 7 sty 2022 18:15
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Niecodziennym akcentem podkreślono wczorajsze święto Trzech Króli w gminie Pępowo. W ławkach pępowskiego kościoła parafialnego zasiadło kilkadziesiąt dzieci w pięknych, własnoręcznie wykonanych koronach. Spośród nich wyróżniono 5 prac, ale nagrodzono wszystkie.

Przy okazji świętowania Objawienia Pańskiego, wczoraj 6 stycznia w kościele pw. św. Jadwigi w Pępowie rozstrzygnięto wspólny konkurs parafii i Gminnego Ośrodka Kultury i Aktywności Lokalnej. Tematem zabawy były - bez zaskoczenia - korony. Wybierano te najpiękniejsze, najlepiej wykonane i najbardziej pomysłowe.

Konkurs pt „Moja królewska korona” zorganizowano dla wszystkich chętnych dzieci z gminy Pępowo. Do środy, 5 stycznia mogły one podsyłać na skrzynkę mailową ośrodka kultury zdjęcia we własnoręcznie wykonanych koronach królewskich, które nawiązywały do symboliki Święta Trzech Króli.

Spośród  kilkudziesięciu prac wybrano te 5 najlepszych, każda z nich wyróżniała się czymś innym. I tak nagrody ufundowane przez włodarza gminy Pępowo, Grzegorza Matuszaka otrzymali: 

  • za niekonwencjonalny pomysł - koronę z klocków nagrodę otrzymała Pola Roszak
  • za pozdrowienia od trzech króli i samodzielne wykonanie prac - Helenka, Kalinka i Jasiu Stachowiak
  • za oryginalny pomysł - ex aequo Adaś i Ania Matysiakowie
  • za bardzo estetyczne i staranne wykonanie- Mikołaj Ratajewski
  • za czaso- i pracochłonne wykonanie - Lena Wojtaszek.
Nagrody główne oraz inne upominki wszystkim laureatom wręczali razem gospodarz parafii, ks. proboszcz Andrzej Drobiński, wójt Pępowa Grzegorz Matuszak, przewodniczący rady gminnej Zenon Rogala oraz w imieniu współorganizatora konkursu, pępowskiego GOKSiAL- u jego dyrektor, Leszek Żelazny.

Nie były to jedyne dzieci nagrodzone za swoje zaangażowanie. Dyrektor GOKSiAL-u Leszek Żelazny postanowił wręczyć drobne upominki wszystkim uczestnikom konkursu, a nawet tym, którzy nie zdążyli nadesłać prac, a pojawili się w świątyni we własnoręcznie wykonanych koronach.

Po pamiątkowych zdjęciach wierni zgromadzeni w kościele wrócili do śpiewania kolęd, wraz z gminno - parafialnym chórem Continuo oraz przy akompaniamencie pępowskiej orkiestry Big Band, dyrygowanej przez Ireneusza Chmielarczyka, instruktora ds. kultury i sportu w pępowskim ośrodku kultury.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy