Reklama

Wybrano nowego komendanta straży miejskiej

Opublikowano: sob, 7 gru 2019 23:03
Autor:

Wybrano nowego komendanta straży miejskiej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Starszy inspektor Rafał Pędziwiatr z Leszna (na zdjęciu pierwszy z prawej) może zająć fotel komendanta Straży Miejskiej w Gostyniu po Andrzeju Maćkowiaku. Pracę miałby rozpocząć od stycznia 2020 r.

W ramach prowadzanego naboru swoją kandydaturę do Urzędu Miejskiego w Gostyniu zgłosiło 5 osób, w tym czterech mężczyzn i jedna kobieta. Spośród nich to Rafał Pędziwiatr uzyskał najwyższą liczbę punktów w procesie rekrutacyjnym. Doceniono u niego

- Kandydat posiada wykształcenie i wiedzę zgodne z wymaganiami określonymi w ogłoszeniu o naborze. Pozytywnie przeszedł test sprawności fizycznej oraz uzyskał orzeczenie o braku przeciwwskazań psychologicznych do pracy na stanowisku komendanta straży miejskiej. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej wykazał się dobrą znajomością przepisów prawnych wyszczególnionych w ogłoszeniu o naborze - można przeczytać w uzasadnieniu wyboru.

Wieloletnie doświadczenie w służbach mundurowych jest dodatkowym atutem st. insp. Rafała Pędziwiatra. Dotychczas pracował on w leszczyńskiej straży miejskiej. Komisja wysoko oceniła także predyspozycje osobowościowe kandydata. Chodzi między innymi o komunikatywność, umiejętność zachowania się w trudnych sytuacjach i kulturę osobistą.

Na portalu "Leszno - Rozwiń Skrzydła" znajdziemy informację, że w połowie października Rafa Pędziwiatr wraz z kolegą z leszczyńskiej straży miejskiej odwiódł nieletnią mieszkankę Leszna od popełnienia samobójstwa. Z dziewczynką przez kilkanaście minut rozmawiał właśnie Rafał Pędziwiatr.

 

W rozmowie z prezydentem Leszna przyznał później, że sytuacja była nader delikatna, niebezpieczna i bardzo stresująca. Zdradził, że skończył studia w zakresie pedagogiki, a także bezpieczeństwa, gdzie jednym z przedmiotów były negocjacje.
 

- Rafał Pędziwiatr posiada odpowiednią wiedzę, umiejętności i predyspozycje do pracy na stanowisku kierowniczym urzędniczym - czytamy w uzasadnieniu wyboru kandydata do zatrudnienia na komendanta Straży Miejskiej w Gostyniu.

Przed kandydatem na komendanta rozmowy o kwestiach finansowych i warunkach umowy z burmistrzem Gostynia, co ma nastąpić w ciągu najbliższych dni.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE