Reklama

Wszystkich Świętych. Zmiany w organizacji ruchu. Dodatkowe parkingi. Gdzie toalety?

Opublikowano: czw, 31 paź 2019 01:46
Autor:

Wszystkich Świętych. Zmiany w organizacji ruchu. Dodatkowe parkingi. Gdzie toalety? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

W Gostyniu, w związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych od kilku dni można zaobserwować wzmożony ruch samochodów. Trzeba się spodziewać większych utrudnień w ruchu na drogach 1 listopada i w ciągu najbliższego weekendu.

Mogą tworzyć się korki w okolicach cmentarzy. W czwartek, 31 października policjanci rozpoczynają akcję „Znicz 2019”. Działania potrwają do 3 listopada. W tych dniach więcej funkcjonariuszy będzie pełnić służbę na drogach i w rejonach cmentarzy. Wszyscy kierowcy i piesi proszeni są o zachowanie rozwagi i przestrzeganie przepisów drogowych. Wzmożone służby na drogach i w okolicach cmentarzy organizowane są po to, aby zapewnić bezpieczeństwo osób odwiedzających groby bliskich.

W Gostyniu nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego, oprócz funkcjonariuszy policji, czuwać będą strażnicy miejscy. Gotowość pomocy zadeklarowali także strażacy ochotnicy, którzy w razie potrzeby mają kierować ruchem na parkingach.

Szczególnym nadzorem objęta zostanie w Gostyniu droga krajowa nr 12 na jej miejskim odcinku (ul. Jana Pawła II) we wschodniej części - w rejonie gostyńskiego cmentarza. Kierowcy proszeni są o bezwzględne stosowanie się do wskazówek osób kierujących ruchem, a także o dostosowanie prędkości do panujących warunków, parkowanie w miejscach wyznaczonych. Z kolei do pieszych policja apeluje o używanie poza terenem zabudowanym elementów odblaskowych.

Z informacji Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu wynika, że na terenie powiatu gostyńskiego przewidziane są zmiany w organizacji ruchu drogowego:

- droga powiatowa Gostyń - Pępowo: na odcinku od skrzyżowania z ulicą Jana Pawła II w Gostyniu do skrzyżowania z drogą powiatową w kierunku Krajewic - od 28 października do 4 listopada obowiązuje obustronny zakaz zatrzymywania

- 1 listopada w godz. 8:00 – 24:00 na drodze gminnej prowadzącej od cmentarza w Strzelcach Wielkich do Grabonogu wprowadzony zostanie znak informacyjny D-3 droga jednokierunkowa, w kierunku miejscowości Grabonóg.

Parkingi (patrz mapka):
- przy drodze powiatowej z Gostynia do Grabonoga, na łąkach, utworzony jest doraźny parking dla około 150 samochodów osobowych,

- przy drodze powiatowej na Świętą Gorę - na zapleczu tzw. „nadolnika” utworzony jest doraźny parking gruntowy dla około 100 samochodów osobowych,

- na przyjezdnych czekają także parkingi na ul. Czereśniowej i ul. Jana Pawła II - przy rzece Kani

Mieszkańcy gminy Gostyń, by dotrzeć na cmentarz 1 listopada, mogą skorzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej. Rozkład jazdy autobusów, który będzie obowiązywał 1 listopada można znaleźć tutaj.

Na gostyńskim cmentarzu oraz na parkingu przy ul. Czereśniowej od czwartku 31 października czynne są sanitariaty.

Mieszkańcy  gminy Gostyń, by dotrzeć na cmentarz 1 listopada, mogą skorzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej. Rozkład jazdy autobusów, który będzie obowiązywał 1 listopada można znaleźć tutaj.


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE