Reklama

Wszyscy chcą wesprzeć Mikołaja. Będzie turniej na jego rzecz

Opublikowano:
Autor:

Wszyscy chcą wesprzeć Mikołaja. Będzie turniej na jego rzecz - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Kilkanaście tygodni temu u 21-letniego Mikołaj Dudy z Krobi zdiagnozowano bardzo ciężką chorobę - glejaka mózgu. Chłopak od 20 listopada przebywa w Centrum Onkologii w Gliwicach przechodząc radioterapię i chemioterapię. By wspomóc leczenie i zwiększyć szansę na powrót do zdrowia, Mikołaj stosuje również m.in. specjalną dietę, w tym suplementy sprowadzane z USA. Miesięczny koszt takiej kuracji wynosi około 6 tysięcy złotych. Na wieść o chorobie z pomocą 21-latkowi pospieszyły różne środowiska: strażaków, piłkarzy, uczniów czy rodziców krobskich przedszkolaków.

W ostatnim czasie fundusze na walkę z chorobą zbierane były w szkole podstawowej w Krobi i miejscowym liceum. Puszkę kwestarską można znaleźć także w Przedszkolu Samorządowym „Pod Świerkami czy w remizie OSP Krobia. Dużą akcję prowadzi obecnie zespół piłkarski Krobianki Krobia, w której Mikołaj grał do momentu pojawienia się informacji o chorobie. Pieniądze zbierano m.in. w sobotę, 23 listopada podczas ligowego meczu Krobianki z Orkanem Śmiłowo. Największy zasięg będzie miała jednak impreza, którą krobski klub współorganizuje ze Stowarzyszeniem Ziemia Krobska.

W niedzielę, 16 grudnia o godz. 15.00 odbędzie się charytatywny turniej piłki nożnej dla Mikołaja Dudy. W imprezie na hali sportowej udział wezmą drużyny Piasta Żmigród, Warty Poznań, LZS Pinsel-Peter Krobianka Krobia (gospodarz turnieju) oraz Drużyna Gwiazd. Podczas turnieju wylicytować będzie można takie perełki, jak koszulkę z autografem Bartka Rymaniaka, byłego zawodnika Krobianki, obecnie piłkarza Korony Kielce czy korki Michała Pazdana. Pieniądze zebranie podczas licytacji trafią oczywiście do Mikołaja.

Więcej o zaangażowaniu różnych środowisk w akcję na rzecz Mikołaja czytaj w aktualnym wydaniu "Życia Gostynia".

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE