Reklama

Wiktor będzie miał na swoją lupę

Opublikowano: pon, 9 gru 2019 20:17
Autor:

Wiktor będzie miał na swoją lupę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Ponad 5300 złotych zebrano podczas turnieju bowlingowego i świątecznego kiermaszu, odbywających się przy okazji Mikołajek w Poniecu (8 grudnia). Zbiórkę pieniądzy zorganizowano z myślą o 6-letnim Wiktorze. Od urodzenia chłopiec jest dzieckiem niedowidzącym z bardzo dużą nadwzrocznością. Chorobę wykryto u niego dopiero, gdy miał 3 lata.

– Wiktor, żeby funkcjonować w przedszkolu lub szkole, musi posiadać specjalistyczny sprzęt. Zbieramy właśnie na taką lupę, żeby mógł czytać i pisać, jak każde inne dziecko czy też widzieć różnice na obrazkach, bo póki co on tego nie widzi – tłumaczy pani Ewelina, mama chłopca. 

Od września Wiktor pójdzie do szkoły i sprzęt będzie mu tym bardziej potrzebny.

– Mamy już w szkole jedną dziewczynkę niedowidzącą, znaną wszystkim Zuzię [Boguszyńską-Nawrocką - przyp. red], która bardzo fajnie współpracuje z lupą. Dla mnie to jest piękne urządzenie – dodaje mama.

Zbiórka poszła dwutorowo. W ramach Mikołajek, z inicjatywy Przedszkola Samorządowego w Poniecu, przygotowano kiermasz ozdób świątecznych. Dochód z ich sprzedaży zasilił zbiórkę dla chłopca. Podobnie wpisowe z turnieju bowlingowego specjalnir zorganizowanego dla Wiktora przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Poniecu. Wzięły w nim udział 23 osoby.

– Nie liczy się wygrana, jesteśmy tutaj dla Wiktora. To jest najważniejsze – mówił Piotr Hądzlik, uczestnik imprezy.

Więcej czytaj w jutrzejszym wydaniu "Życia Gostynia".

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE