reklama

Wielkie święto ludowego grania i śpiewania oraz regionalnych pyszności. Borek Wlkp. na ludową nutę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: arch. gostynska.pl

Wielkie święto ludowego grania i śpiewania oraz regionalnych pyszności. Borek Wlkp. na ludową nutę - Zdjęcie główne

foto arch. gostynska.pl

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Borek Wlkp. na gości czeka w najbliższą niedzielę, na placu targowym. 16 lipca 2023 r. odbędzie się tam kolejna impreza na ludową nutę. Tegoroczne Prezentacje Zespołów Ludowych Wielkopolski mają wyjątkowy charakter - połączone zostały z jubileuszem roztańczonych, rozśpiewanych, muzycznych Borkowiaków.
reklama

Organizatorzy - MGOK Team Borek Wlkp. - zrobią wszystko, by 16 lipca na placu targowym było biesiadnie, ludowo, pysznie, kolorowo, tanecznie, gwarno i radośnie. W związku z przygotowaniami do imprezy, w piątek (14 lipca) na targowisku miejskim w Borku Wlkp. nastąpią utrudnienia w ruchu.
Z kolei w niedzielę, 16 lipca, kiedy zaplanowano XVIII Prezentacje Zespołów Ludowych Wielkopolski, plac targowy zostanie całkowicie zamknięty na kilkanaście godzin - od godz. 6.00 aż do północy. Organizatorzy proszą, by tego dnia nie parkować samochodów na targowisku.

Prezentacje Zespołów Ludowych Wielkopolski - Borkowiacy będą najważniejsi

Prezentacje Zespołów Ludowych Wielkopolski to wielkie święto ludowego grania i śpiewania, ale ranga imprezy w tym roku wzrasta. Głównym bohaterem przeglądu w 2023 r. będzie zespół ludowy „Borkowiacy”, który obchodzi jubileusz 50-lecia działalności. Świętowanie zakończy się zabawą ludową z zespołem Amigo Band, słynącym z prowadzenia biesiad.

Ciekawie zapowiada się również impreza towarzysząca, konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich, czyli Bitwa Regionów, a także piknik z produktem polskim. To wszystko połączone będzie z kiermaszem produktów lokalnych. Wszystko odbędzie się na placu targowym w Borku Wlkp. Impreza potrwa kilka godzin - rozpoczyna się o godz. 15.00, zakończenie przewidziano na godz. 18.00.

- Udział w Bitwie Regionów potwierdziło 12 Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotują swoje popisowe i oryginalne potrawy. Najpierw wezmą udział w konkursie, później dania wystawione zostaną do degustacji uczestników imprezy. Na poszczególnych stanowiskach KGW będzie też można kupić różne kulinarne pyszności i smakołyki - mówi Justyna Chojnacka, dyrektorka MGOK w Borku Wlkp.

W imprezie udział wezmą również wystawcy z produktami regionalnymi, powstającymi w małych, rodzinnych manufakturach. Zobaczymy też stoiska informacyjno-promocyjne - chociażby KOWR, KRUS i ODR.

Co na scenie Prezentacji Zespołów Ludowych Wielkopolski w Borku Wlkp.?

Ciekawie będzie od początku. Tuż po otwarciu folklorystycznego święta, odbędzie się koncert jubilatów - Zespołu Ludowego Borkowiacy. To od pół wieku wizytówka miasta i gminy Borek Wlkp.

- W dzisiejszych czasach jest to fenomenem - zauważa Justyna Chojnacka.

Po występach jubilatów, uczestnicy prezentacji zespołów ludowych usłyszą zaproszonych gości - przyjaciół Borkowiaków, którzy związani są z boreckim festiwalem od wielu lat.

Około godz. 16.00 „otwarta” zostanie „laurka urodzinowa” - wszystkie zespoły przed sceną zaprezentują przygotowane specjalnie dla jubilatów rozśpiewane życzenia.

Dla dzieci organizatorzy przygotowali animacje i strefę zabaw. 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama