Reklama

Warto reagować. Nie zostawią ich bez pomocy

Opublikowano:
Autor:

Warto reagować. Nie zostawią ich bez pomocy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku i będące pod wpływem alkoholu. Policja i ośrodek pomocy społecznej apelują - nie bądźmy obojętni i alarmujmy.

 

Jak co roku, w chwili, gdy temperatury na zewnątrz spadają poniżej zera, policjanci zwracają się do wszystkich z apelem. Jeśli widzimy człowieka, który może potrzebować pomocy, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy, aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane. - Na naszym terenie policjantom i dzielnicowym są znane miejsca, gdzie mogą nocować ludzie, chociaż nie ma tutaj typowych bezdomnych. Były jednak w poprzednich latach sytuacje, że jacyś ludzie spali na działkach, ale te domki były przystosowane, nie groziło im wychłodzenie – mówi asp. sztab. Sebastian Myszkiewicz, rzecznik prasowy gostyńskiej policji. Dodaje, że mieszkańcy powiatu gostyńskiego są świadomi zagrożeń i raczej nie mają oporów przed zgłaszaniem policji różnych sytuacji. - W poprzednich latach mieliśmy sygnały, że ktoś leżał, przewrócił się. Takie zgłoszenia były, są i jestem przekonany, że będą. Wydaje mi się, że nasi mieszkańcy są świadomym społeczeństwem i są wyczuleni na problemy innych ludzi – mówi rzecznik.

Pomocną dłoń wyciąga również gostyński ośrodek pomocy społecznej. Jak wyjaśnia jego kierownik Teresa Klonowska – zjawisko bezdomności na terenie gminy jest niewielkie, ale ludzie w trudnej sytuacji życiowej, mogą liczyć na wsparcie - skierowanie do schroniska, czy ciepły posiłek.

Gdzie zgłaszać?

Policja Gostyń

Jeżeli widzicie coś niepokojącego, zgłoszenia można przekazywać pod numerami telefonów 997, 112 lub pogotowia ratunkowego.

Można także skorzystać z bezpośredniego numeru do gostyńskiej komendy policji: tel. 65 575-82-00.

MGOPS Gostyń

Osoba bezdomna lub znajdująca się w trudnej sytuacji mieszkaniowej, aby skierowano ją do odpowiedniej placówki, może zgłosić się do Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gostyniu, ul. Wrocławska 250, nr telefonu (65) 572 39 11 - poniedziałki od 8.00 do 16.00, w pozostałe dni od 7.00 do 15.00.

Nr telefonu 724 050 588 całodobowo.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE