Reklama

Aż by się chciało być już seniorem?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Całe piętro Gminnego Ośrodka Kultury i Aktywności Lokalnej po kilku tygodniach intensywnych prac remontowych zmieniło się nie do poznania. Odświeżone ściany, wymiana okien i drzwi, gustowne meble i wyposażenie- wszystko jest gotowe na przyjęcie seniorów z gminy Pępowo.

Reklama

Już od początku roku w Pępowie odtrąbiono pierwszy sukces. Jest nim niewątpliwie zakończenie generalnego remontu piętra gminnego ośrodka kultury, gdzie już wkrótce będą mogli się spotykać starsi wiekiem mieszkańcy pępowskiej gminy. Z programu  Senior + gmina Pępowo pozyskała dofinansowanie w kwocie 200 tys. zł.  W ramach zadania zostało wyremontowane  i wyposażone lokum, w którym seniorzy już niebawem będą mogli się spotykać, realizować swoje pomysły i aktywnie spędzać czas. Klub Seniora będzie działał w strukturze Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, bo tak stanowi ustawa i przepisy.

Przez ostatnie dwa tygodnie były prowadzone zapisy do tego klubu, ponieważ zgodnie z regulaminem projektu Senior + może się zapisać 30 osób.

- Na remont pomieszczeń otrzymaliśmy już pieniądze i są one rozliczone – wyjaśnia wójt Pępowa, Grzegorz Matuszak. - Musieliśmy wtedy też podać ilość osób, które będą korzystać z tego klubu. Miejsce nas też ogranicza.

Wprawdzie jest tam około 220 mkw., ale po odliczeniu korytarza, toalety  i części magazynowej zostało 150 mkw. co przy dzisiejszych wymogach daje optymalną liczbę 30 użytkowników.

- Mamy teraz złożony wniosek do wojewody wielkopolskiego w ramach konkursu ogłoszonego na ten rok, modułu 2 „Senior +” czyli wsparcia na działalność tego klubu seniora – dodaje włodarz gminy. - Zgodnie z wymogami złożyliśmy stosowne dokumenty do 11 stycznia i czekamy na pozytywne rozpatrzenie.

Łącznie wyremontowanych pomieszczeń jest 6: salka do spotkań, biuro, zaplecze kuchenne, szatnia czy łazienka dostosowana dla osób niepełnosprawnych. Pełna modernizacja obejmuje  m.in. poszerzenie futryn dla użytkowników poruszających się na wózkach, wymianę elektryki, przebudowę toalet czy położenie wykładziny.

- Oczywiście  seniorzy będą korzystać z tych pomieszczeń w ramach programu „Senior +” w godzinach dopołudniowych i po południu – zaznacza Leszek Żelazny, dyrektor GOKSiAL-u.  - Później, aż do wieczora mamy w planach goszczenie tam innych użytkowników ośrodka kultury.

Klub powinien rozpocząć swoją działalność jeszcze w lutym.

O ulgach dla seniorów przeczytaj TUTAJ

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy