Reklama

W przyszłym roku inne opłaty za żłobek

Opublikowano: pon, 11 lis 2019 10:47
Autor:

W przyszłym roku inne opłaty za żłobek - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Zmienia się wysokość opłaty za pobyt dziecka w Żłobku Publicznym w Karolewie. Od 2020 r. wzrośnie też maksymalna kwota opłaty za wyżywienie dziecka. Placówka powstała jesienią 2018 r. Opłata za pobyt dziecka w żłobku obejmuje świadczenie w zakresie opieki nad dziećmi do lat 3.

Chodzi o zapewnienie opieki pielęgnacyjnej, wychowawczej i edukacyjnej nad dziećmi, odpowiednio do ich potrzeb, a także o prowadzenie zajęć opiekuńczo-wychowawczych i edukacyjnych właściwych do wieku dziecka.

Jak wyliczono po analizach, średni miesięczny koszt utrzymania dziecka w żłobku wynosi około 1. 500 zł. Do tego nie wlicza się kosztów inwestycji. Boreccy radni bez dyskusji na sesji 30 października ustalili, że od 2020 r. wysokość podstawowej opłaty miesięcznej za pobyt dziecka w Żłobku Publicznym w Karolewie w wymiarze 10 godzin dziennie będzie zależała od tego, czy rodzic lub opiekun jest mieszkańcem gminy Borek, czy nie.

300 złotych miesięcznie będzie kosztował pobyt dziecka w żłobku, jeżeli co najmniej 1 rodzic czy opiekun posiada status mieszkańca gminy Borek Wlkp. oraz rozlicza się z podatku dochodowego od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Gostyniu. Jak wynika z uzasadnienia do projektu uchwały, różnice między opłatą ustaloną uchwałą, a faktycznymi kosztami pobytu dziecka w żłobku dla dzieci rodziców, którzy zamieszkują w gminie Borek zostaną pokryte z gminnego budżetu.

Gdy rodzice malucha zamieszkują poza terenem boreckiej gminy, zapłacą 1.500 złotych miesięcznie za opiekę nad maluchem w żłobku w Karolewie.

Jeśli pobyt dziecka w żłobku wydłuży się poza standardowe 10 godzin, rodzice czy opiekunowie będą płacili dodatkowo 50 zł za każdą rozpoczętą godzinę.

Od stycznia 2020 r. zmieni się też maksymalna opłata za wyżywienie dziecka w żłobku i będzie wynosiła 12 zł dziennie (dotychczas było 8 zł). Podniesienie stawki uzasadniono wzrostem cen artykułów spożywczych na rynku.


1 500 zł miesięcznie za pobyt dziecka w żłobku w Karolewie zapłacą rodzice/opiekunowie spoza gminy Borek
 
300 zł miesięcznie to koszt za pobyt dziecka w żłobku dla mieszkańców gm. Borek, różnica między opłatą ustaloną uchwałą, a faktycznymi kosztami pobytu dziecka w żłobku zostanie pokryta z gminnego budżetu.


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE