Reklama

W Pępowie „Śpiewać każdy może”

Opublikowano:
Autor:

W Pępowie „Śpiewać każdy może” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Miejscowość słynie z tego, że mieszkańcy młodzi i starsi, lubią i potrafią śpiewać.

Zawsze jesienią, specjalnie dla nich, organizowany jest konkurs „Śpiewać każdy może”. Swoje podoje dla wszystkich chętnych otworzył w niedzielę Gminny Ośrodek Kultury.

Zgłosiło się aż 70 chętnych mieszkańców gminy, choć nie wszystkim udało się dotrzeć na scenę: jedni zachorowali, inni mieli problem z doborem repertuaru, niektórzy zbagatelizowali sprawę.

Konkurs odbywał się w sześciu kategoriach wiekowych: przedszkolaki ze szkoły w Pępowie i w Skoraszewicach (łącznie 35 dzieci), 11 osób z klas I-III, 11 osób z klas IV-VI, 7 osób z klas gimnazjalnych, reprezentantka klas ponadgimnazjalnych oraz jedna dorosła osoba, która także zechciała poddać się ocenie gremium. W jury zasiedli: Małgorzata Musiołowska – absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu, aktualnie nauczyciel w szkole muzycznej I stopnia w Gostyniu, która podjęła rolę przewodniczącej obrad oraz Leszek Żelazny, także absolwent Akademii Muzycznej, dyrektor GOK w Pępowie i organizator.

Konkurs rozpoczął się występem najmłodszych uczestników. Przedszkolaki najchętniej śpiewały piosenki takie jak: ,,Ogórek wąsaty”, ,,Zuzia – lalka nieduża”, ,,Pieski małe dwa”, ,,Jagódki”, ale pojawiły się i utwory bez muzyki, a capella: ,,Tamta dziewczyna”, ,,Deszczowa piosenka” czy z dedykacją dla rodziców: ,,Moja mama jest kochana”, ,,Tra la la dla mamy”, ,,Kocham cię, ti amo”oraz piosenki o przedszkolu: ,,Nasza pani jest kochana”, ,,Przedszkole drugi dom”.

Gorące podziękowania należą się rodzicom, którzy często kibicowali pociechom pod sceną, dając im konkretne wskazówki, kiedy zacząć śpiewać, ale także opiekunkom – paniom przedszkolankom: Agacie Norman i Anicie Basty z Pępowa oraz Patrycji Plewie i Sylwii Begale ze Skoraszewic - za choreografię, przebrania i pomoc dzieciom w doborze i nauczaniu piosenek.

Po zaprezentowaniu się najmłodszych rozpoczął się konkurs właściwy. Jury postanowiło ocenić uczestników, skupiając się głównie na czterech kryteriach: umiejętnościach wokalnych, doborze repertuaru do wieku i możliwości wykonawcy, intonacji oraz ogólnym wyrazie artystycznym. Oprócz kilku duetów pojawiły się piosenki patriotyczne, w klimacie świątecznym, nostalgiczne, religijne, obcojęzyczne oraz w kategorii dorosłych z samodzielnym akompaniamentem wystąpiła Lena Markowska.

W przerwie, gdy jury decydowało o przyznaniu miejsc, nastąpił występ drużyny cheerleaders, działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury.

Wszyscy uczestnicy, którzy zechcieli wziąć udział w gminnym konkursie otrzymali nagrody pocieszenia ufundowane przez GOK, ale także finaliści dostali dyplomy i nagrody za miejsca na podium.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE