Reklama

Utwardzono na prośbę rodziców

Opublikowano: pt, 25 paź 2019 10:11
Autor:

Utwardzono na prośbę rodziców - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Rodzice dowożący i odbierający dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Gostyniu mają teraz gdzie zatrzymać samochód. W pobliżu wejścia do na halę sportową i do szkoły wygospodarowano kilka miejsc postojowych . W niewielki parking przerodził się teren zielony, który był nieużytkiem. Teraz został wyłożony kostką brukową.

Prace przy budowie trwały tydzień. Plac o powierzchni 180 m2 utwardzono właśnie na prośbę rodziców, którzy w tej sprawie od dłuższego czasu monitowali u dyrektora placówki.

- Udało nam się znaleźć kawałeczek terenu przy wejściu do hali sportowej, który umożliwi postój dla 7- 8 samochodów. Zostało też wydzielone jedno stałe miejsce dla auta, dowożącego catering do szkoły. Do tej pory w tej kwestii także szkoła borykała się z problemem utrudnień ruchu. Miejsca postojowe to bardzo dobre rozwiązanie dla rodziców przywożących dzieci z klas I - III. Zostawiają je tam i jadą dalej - wyjaśnia Mariusz Konieczny, naczelnik wydziału inwestycji gostyńskiego magistratu.

2 lata temu, w porozumieniu z przedsiębiorcą prywatnym gmina Gostyń wykonała parking wzdłuż ul. Granicznej, na środkowym odcinku. Ulica jednak ewoluowała od tego czasu, pojawiły się obiekty użyteczności publicznej, nowe firmy i okazuje się, że miejsc do pozostawienia auta wciąż brakuje, mimo że jest w pobliżu duży parking po stacjonowaniu pogotowia ratunkowego. Naczelnik Konieczny zaznacza, że nowo powstały teren dla zatrzymywania samochodów nie jest parkingiem, ale postojem. Nie zostaną tam wyznaczone miejsca parkingowe. Wkrótce powinien pojawić się również znak z informacją, na jak długo można pozostawić samochód.

- Czy będzie tam można parkować w godzinach wieczornych, kiedy funkcjonuje hala sportowa dla mieszkańców, to już jest kwestia uzgodnienia z dyrektorem czy wyraża zgodę - mówi Mariusz Konieczny.
 

Budowa 7 miejsc postojowych w Gostyniu, przy szkole nr 5 kosztowała ok. 34. 000 zł. Środki wygospodarowano z oszczędności inwestycyjnych w budżecie gminy. Plac utwardziła firma AS z Gostynia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE