Reklama

Uszkodzony rurociąg z gazem

Opublikowano: sob, 7 gru 2019 15:42
Autor:

Uszkodzony rurociąg z gazem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Najprawdopodobniej koparka, wykonująca prace ziemne uszkodziła rurociąg z gazem na skrzyżowaniu ul. W. Modlibowskiej, Rostworowskiego i Zybera w Gostyniu. Wezwano służby ratunkowe: straż, policję i przede wszystkim pogotowie gazowe, które przystąpiło do usuwania awarii.

Na czas przeprowadzanej akcji mieszkańcy jednej z posesji (4 osoby) musieli być ewakuowani.

Gostyńscy strażacy otrzymali zawiadomienie o wycieku z rury średniego przepływu z gazu ziemnego na osiedlu Pożegowo ok. godz. 9.00. Do uszkodzenia rurociągu doszło podczas wykonywanych prac ziemnych, chodziło prawdopodobnie o podłączanie sieci wodociągowej. Ponieważ doszło do dużego wycieku gazu, na miejsce zadysponowano 2 zastępy JRG PSP w Gostyniu.

Pracownicy pogotowia gazowego przy współpracy ze strażakami jak najszybciej starali się opanować sytuację. Dzięki specjalnym urządzeniom i zaciskarkom zamontowano plastikową rurę.

Włamali się na plebanię, kiedy w kościele odbywała się msza św. Gdzie?

Przy usuwaniu awarii wspierała ich policja, zamykając drogi dojazdowe do miejsca zdarzenia. Przez kilkadziesiąt minut nie puszczano tam ruchu. Było niebezpiecznie, gdyż gaz ziemny jest gazem palnym. Aby nie doszło do wybuchu, konieczne było zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa, a dodatkowym utrudnieniem był wiatr, który kierował gaz na zbudowania. Stąd decyzja o wyprowadzeniu mieszkańców z najbliższego domu na czas akcji.

Po opanowaniu sytuacji roboty dalej prowadzili na miejscu pracownicy pogotowia gazowego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE