Reklama

Uczniowie w redakcji. Niektórzy znaleźli się nawet na okładce!

Opublikowano: wt, 20 lis 2018 15:41
Autor:

Uczniowie w redakcji. Niektórzy znaleźli się nawet na okładce! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Członkowie kółka dziennikarsko-filmowego ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. ks. Franciszka Olejniczaka gościli dziś w naszej redakcji.

 

Dziewięcioosobowa grupa przybyła wraz z opiekun koła - Agnieszką Białas, nauczycielem bibliotekarzem. Uczniowie dowiedzieli się, ile osób pracuje w naszej redakcji i jakie są ich role, jakie są etapy powstawania gazety, a także jakie materiały były dla dziennikarzy najciekawsze?

Odkrywali swoje zdjęcia w naszych archiwalnych numerach i odszukiwali swoich znajomych na naszym portalu. Okazało się, że większość z nich, to niezłe gwiazdeczki! Ich zdjęcia publikowaliśmy kilkakrotnie przy okazji relacji z imprez sportowych, czy kulturalnych. Co więcej - dwie dziewczyny odnalazły swoje twarze nawet na okładce 46 numeru Życia Gostynia (relacja z występu chóru „Zaczarowana Melodia” w Warszawie).

Uczniowie zdradzili, że w ubiegłym tygodniu w ramach „kółka” uczyli się, jak przeprowadzać wywiad, dlatego dziś sami go udzielili. Antonina Frost i Bianka Kurasiak z klasy IVg opowiedziały dziennikarce (do dyktafonu), że należą do dziennikarsko-filmowego kółka, ponieważ chcą dowiedzieć się czegoś o pracy dziennikarzy, a sama redakcja bardzo im się podoba. Uczniowie zaprosili nas na rewizytę do swojej szkoły. Dziękujemy za sympatyczne spotkanie!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE