Reklama

Trzy uniwersytety wspólnie zainaugurowały rok

Opublikowano: śr, 16 paź 2019 11:37
Autor:

Trzy uniwersytety wspólnie zainaugurowały rok - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Dwieście osób uczestniczyło w uroczystej inauguracji nowego roku akademickiego w powiecie gostyńskim, która odbyła się w pierwszym tygodniu października. Trzy Uniwersytety Trzeciego Wieku: w Pępowie, w Gostyniu i w Krobi zorganizowały wspólne rozpoczęcie roku.

 

Uroczystość w Gminnym Ośrodku Kultury w Pępowie poprowadziło troje prezesów uniwersytetów: pępowskiego – Dorota Hudzińska, krobskiego – Domicela Skrzypalik i gostyńskiego – Zbigniew Kosiński. Wykład inauguracyjny „Warto być szczęśliwym” wygłosiła dr Jadwiga Kwiek – psycholog i psychoterapeuta. Wykładowczyni wyjaśniała, jak to zrobić, by być szczęśliwym. Wykładowczyni przedstawiła też kilka teorii szczęścia.

– Mimo różnorodności teorii, mitów można podać kilka rad i wskazówek odpowiadających na pytanie: jak być szczęśliwym? Należy mieć przyjaciół. Nie chcieć zbyt wiele, wyzwolić się z kultu młodości, cieszyć się pięknem. Nie dbać o sławę. Wyzbyć się pożądliwości. Nie mieć pretensji do świata. Mierzyć siebie swoją własną miarą. (...) Z zasady ufać ludziom. Nie skarżyć się na życie. Unikać rygoryzmu i fundamentalizmu. A nade wszystko pamiętać, że wbrew potocznym mniemaniom to nie młodość jest okresem najbardziej szczęśliwym. Często najszczęśliwsi są najstarsi. Pod warunkiem, że zobaczą, jak wiele jeszcze mogą, a jak niewiele muszą. Jak bardzo są panami własnej woli. Będąc w większości przypadków, wolni od bieżącej gorączki związanej z zabezpieczeniem codziennego bytu, możemy wreszcie być sobą. Żyć według własnych reguł - mówiła, podsumowując prawie dwugodzinny wykład.

Po wykładzie uhonorowano upominkami i kwiatami najstarszych wiekiem studentów z poszczególnych uniwersytetów i obejrzano spektakl kabaretowy, nawiązujący stylistyką i tekstami do Kabaretu Starszych Panów. Grupa teatralna działająca przy GOK-u w Pępowie przygotowała pod kierunkiem Mirosławy Bigaj występ Kabaretu Młodych i Nieco Mniej Młodszych Pań.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE