Reklama

Trzy kluby piłkarskie stworzą jedną akademię. Czy to przyciągnie dzieci i ich rodziców?

Opublikowano:
Autor:

Trzy kluby piłkarskie stworzą jedną akademię. Czy to przyciągnie dzieci i ich rodziców? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Gminna Akademia Sportu - pod taką nazwą ma funkcjonować nowe stowarzyszenie rodzące się właśnie na terenie gminy Krobia. GAS ma powstać z połączenia sekcji młodzieżowych trzech klubów piłki nożnej: Pinsel Peter Krobianki Krobia, Zjednoczonych Pudliszki i Sokoła Chwałkowo. Do końca lutego planowane jest zorganizowanie zebrania założycielskiego.

Na spotkaniu z rodzicami w kinie "Szarotka" w Krobi pomysłodawcy tłumaczyli powody powołania do życia Akademii. Jako jeden z główny podano coraz większe kłopoty w miejscowych klubach ze skompletowaniem drużyn w poszczególnych rocznikach. Obecnie w Krobiance, Zjednoczonych i Sokole trenuje ponad 100 dzieci. "Zjednoczenie" klubowych młodzieżówek w jedną całość mogłoby rozwiązać ten problem.

- Pracujemy z dziećmi kilka, kilkanaście lat i tej młodzieży do gry w piłkę jest coraz mniej. Są roczniki - 2006, 2007 i 2008, gdzie jest ich więcej, ale są roczniki, gdzie chłopców jest mało w jednym klubie, mało w drugim. My kiedyś w Pudliszkach mieliśmy we wszystkich grupach wiekowych ponad 100 dzieci. Dzisiaj trenujących aktywnie jest około 40 - wyjaśniał Tomasz Antkowiak, trener Zjednoczonych Pudliszki.

Rodzice, których zainteresowała propozycja sportowa dla ich pociech i przyszli na spotkanie mieli możliwość zadawania pytań dotyczących nowej inicjatywy. Część z nich dotyczyła spraw finansowych, jak: kto zapłaci za stroje sportowe, ile wyniesie składka członkowska i kto będzie płacił za dojazdy? Pytano także o miejsce lokalizacji treningów, ofertę sportową na ferie zimowe i letnie wakacje oraz bazę treningową. 

Motto Gminnej Akademii Sportu: „By wykorzystać potencjał i dać szansę naszej młodzieży, by wykorzystać potencjał naszej gminy, by wykorzystać działania trzech gminnych klubów”.

Więcej czytaj w dzisiejszym wydaniu "Życia Gostynia".

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE