Reklama

Tradycja jarmarków ciągle żywa

Opublikowano:
Autor:

Tradycja jarmarków ciągle żywa - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Krobski Jarmark Pomysłów - taką nazwę nosiła tegoroczna impreza mająca nawiązywać swoją tradycją do miejscowych, starych dobrych jarmarków, którą zorganizowały Miejsko-Gmnny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krobi oraz Centrum PISOP w Lesznie. 

– Podobne imprezy odbywały się już w różnych miejscach w naszym mieście. Wiele lata temu na rynku. Później na Wyspie Kasztelańskiej, a ostatnio w kinie. W tym roku przyjęliśmy troszeczkę inną formułę ze względu na organizowany „po sąsiedzku” turniej charytatywny dla Mikołaja Dudy – wyjaśniała Anna Krzyżostaniak, kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krobi.

Obydwie imprezy połączono na kilka sposobów, aby „nie wchodzić sobie w drogę”, a przychodzący mogli skorzystać z atrakcji obydwu wydarzeń.

– Nie było w tym roku żadnej opłaty od wystawców. Natomiast zgłosiły się organizacje, które chciały wspomóc w leczeniu Mikołaja Dudę. Stoiska komercyjne sprzedawały swoje prace, ale też włączyły się w akcję. Cześć swoich wyrobów przekazywały na licytację – mówiła A. Krzyżostaniak.

Odwiedzający mogli także wrzucić pieniądze bezpośrednio do puszek.

Pojawili się różni wystawcy. Byli rękodzielnicy ze stroikami świątecznymi czy ręcznie malowanymi bombkami. Panie z kół gospodyń wiejskich przyjechał z potrawami i ciastami, które jadamy tradycyjnie w święta bożonarodzeniowe. Wydarzenie było także okazją do zaprezentowana się organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych. Dlatego m.in. swoje stoiska miały Stowarzyszenie OSP - Ochoczo Szczerze Pomagamy czy Krobia.org.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE