Reklama

Tobiasz pilnie potrzebuje pomocy

Opublikowano:
Autor:

Tobiasz pilnie potrzebuje pomocy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Kilka miesięcy temu świat 15-letniego Tobiasza z Chwałkowa i jego rodziny zawalił się. Latem chłopak zaczął chorować do tego stopnia, że przestał wychodzić z domu. Po wielu wizytach u różnych specjalistów, u nastolatka wykryto bardzo poważna chorobę, która uniemożliwa mu normalne funkcjonowanie, m.in. praktycznie nie może chodzić do szkoły, ma indywidualny tryb nauczania. 

– Od sierpnia Tobiasz choruje na skomplikowaną chorobę genetyczną trudną do zdiagnozowania, trudną do wykrycia i jeszcze trudniejszą do leczenia - toczeń układowy. Strasznie uciążliwą dla dziecka i jego bliskich. Wymaga intensywnego leczenia, częstych wyjazdów do dużych ośrodków medycznych w Poznaniu czy Wrocławiu, a to jest związane z wielkimi nakładami finansowymi ze strony całej rodziny i najbliższych – tłumaczy Katarzyna Płaczek-Kowalska, wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. prof. Józefa Zwierzyckiego w Krobi, której Tobiasz jest uczniem. 

Po zdiagnozowaniu choroby u 15-latka społeczność szkolna rzuciła się z pomocą młodemu mieszkańcowi Chwałkowa i jego rodzinie, którzy znaleźli się w dramatycznej sytuacji. Okazuje się, że wśród najbliższych choruje nie tylko Tobiasz, ale także jego tata i brat utrzymujący całą rodzinę.

W pomoc 15-latkowi zaangażowała się także Fundacja KA 4 resPect, która udostępniła specjalny numer subkonta, na który można wpłacać pieniądze dla chłopca - numer znajdziesz poniżej. Także już dziś o godzinie 17.00, na koncie facebookowym Fundacji - TUTAJ rozpocznie się licytacja bardzo atrakcyjnych przedmiotów - wyjątkowej koszulki i piłki, z której dochód będzie w całości przekazany nastolatkowi i jego rodzinie. 

Pieniądze dla Tobiasza można wpłacać na subkonto udostępnione przez Fundację KA 4 resPect - nr subkonta: 94 1750 1136 0000 0000 3865 5876, w tytule wpisując TOBIASZ

Czytaj także bieżące wydanie "Życia Gostynia", które właśnie pojawiło się w sklepach. W nim znajdziesz obszerny artykuł na temat Tobiasza i jego dramatycznej sytuacji, obok której nie można przejść obojętnie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE