Reklama

To była jubileuszowa edycja konkursu

Opublikowano:
Autor:

To była jubileuszowa edycja konkursu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Uczniowie klas gimnazjalnych i pierwszych klas ponadgimnazjalnych zaproszeni zostali do udziału w XV Konkursie Matematyczno – Przyrodniczym, który odbył się 27 listopada w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli.

 

Celem corocznego konkursu głównie jest rozbudzenie wśród młodzieży zainteresowania wiedzą matematyczno – przyrodniczą i kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania i rozszerzania wiedzy z matematyki, biologii, chemii, fizyki.

W kategorii klas gimnazjalnych najlepszy okazał się Filip Moliński ze Szkoły Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Gostyniu, drugie miejsce zajął Krzysztof Jaworski ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Gostyniu, a na miejscu trzecim uplasowała się Eliza Hałas ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Piaskach. W kategorii klas pierwszych ZSOiZ w Pogorzeli najlepsza okazała się Weronika Kożuchowska, następnie Tomasz Bogusławski i Mariusz Myszkowski.

Laureaci z rąk dyrektora Jarosława Adamczaka i przewodniczącego rady powiatu Alfreda Siamy, otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy. - Zwycięzcom gratulujemy i kolejne osoby zainteresowane konkursem matematyczno - przyrodniczym zapraszamy do udziału za rok – mówi Beata Mazurek, nauczyciel z ZSOiZ w Pogorzeli.

Konkurs był współfinansowany ze środków otrzymanych od powiatu gostyńskiego i zrealizowany przez Stowarzyszenie Nowoczesna Szkoła przy wsparciu Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli oraz rady rodziców.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE