Reklama

To będzie ich pierwszy występ przed tak dużą publicznością. Dni Gostynia 2022 coraz bliżej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Dużymi krokami zbliżają się imieniny miasta, czyli Dni Gostynia 2022. W tym roku mieszkańcy i ich goście bawić się będą przez trzy dni, w ostatni weekend maja.

Reklama

Organizatorzy zaprosili do Gostynia muzyczne gwiazdy z wysokiej półki. W piątek, 27 maja zaplanowano występ Cleo. Drugi dzień to podwójne święto - gostyńska huta szkła Ardagh Glass Gostyń obchodzi w tym roku szczególny jubileusz. Na scenie, która stanie na torze kartingowym w Gostyniu zobaczymy Roxie, a także Sylwię Grzeszczak. Występ tej ostatniej gwiazdy jest prezentem dla mieszkańców od Huty Szkła w Gostyniu na 100-lecie działalności zakładu. 

Ardagh Band podczas Dni Gostynia 2022 zadebiutuje na dużej scenie

W szczegółowym harmonogramie imprez z okazji Dnia Gostynia widnieje występ jeszcze jednego zespołu o nazwie Ardagh Band. Co to za formacja?

Dowiedzieliśmy się, że jest to firmowy zespół muzyczny, jaki powstał w gostyńskiej hucie szkła dla uświetnienia zakładowych imprez. W skład grupy wchodzą między innymi: Jakub Osiewicz (wokal, gitara basowa) i Marcin Kuśnierek (gitara, wokal), który od dwóch tygodni jest dyrektorem zakładu. Ponieważ ma muzykalną rodzinę, zaprosił do zespołu pozostałych jej członków - żona Ewa śpiewa, a syn Juliusz gra na perkusji. Skład muzycznej formacji uzupełniają Maria Kozłowska - wokal oraz Bartłomiej Szymkowiak grający na gitarze. 

Od kilku lat kapela urozmaica kameralne wydarzenia, jakie odbywają się w firmie - chodzi o spotkania wigilijne i firmowe pikniki. Od tego właściwie wszystko się zaczęło. 

Początkowo spotykaliśmy się na próbach przed występami na imprezach zakładowych, szybko jednak zauważyliśmy, że wspólne granie, nawet podczas prób to dla nas przyjemność - mówi Jakub Osiewicz, wokalista zespołu grający jednocześnie na gitarze basowej.

Zaczęli wspólnie występować przy innych okazjach niż firmowe imprezy - na pikniku zakładowym pokazali się z chórem, jaki prowadzi Ewa Kuśnierek, wokalistka zespołu Ardagh Band. Publiczności, którą stanowili przede wszystkim pracownicy huty występ bardzo się spodobał.

I tak to się potoczyło, od uformowania do wspólnego grania, które sprawia nam niebywałą frajdę i radość. A ponieważ Marcin Kuśnierek (gitara, wokal) ma muzykalną rodzinę, dołączył do nas jego syn Juliusz, który gra na perkusji, a także żona Ewa z wokalem. Zaprosiliśmy też do ekipy kolegę Bartka Szymkowiaka, który gra na gitarze. I tak się utarło - wcześniej nie mieliśmy możliwości by wspólnie zagrać, więc te próby i nasze zakładowe imprezy stały się fajną okazją - mówi Jakub Osiewicz.

Od początku w składzie zespołu jest też Marysia Kozłowska. Podczas występu z okazji Dni Gostynia zaśpiewa w chórkach.

- Nasza formacja ma utwory w repertuarze, w których Marysia jest główną wokalistką. W repertuarze na Dni Gostynia śpiewam większość utworów, jednak jesteśmy elastyczni i w zasadzie podczas występów śpiewa zarówno Marcin jak i dziewczyny - wyjaśnia Jakub Osiewicz.

Koniec z próbami Ardagh Band w ciasnym, prywatnym lokalu

W repertuarze kapeli znalazły się utwory polskich wykonawców rockowych i poprockowych. Ardagh Band wykonuje chociażby piosenki Dawida Podsiadło, zespołu Voo Voo (grają muzykę, opierającą się głównie na połączeniu rocka z folkiem), Dawida Baranowskiego czy utwory kapeli Męskie Granie, oczywiście we własnej aranżacji. 

Próby formacji Ardagh Band odbywają się zazwyczaj na prywatnej posesji Marcina Kuśnierka, w przeznaczonym do tego pomieszczeniu, które jednak jest trochę ciasne.

- Mamy tam niewielkie możliwości, gdyż jest to jednak małe pomieszczenie. Przy dużych ilościach instrumentów nie mamy wiele miejsca, akustyka jest inna niż na dużej scenie, dźwięk się  kiepsko rozchodzi, dlatego zwróciliśmy się do dyrektora GOK Hutnik o udostępnienie sceny - wyjaśnia Jakub Osiewicz.

Dzięki przychylności Tomasza Bartona, od stycznia 2022 roku kapela Ardagh Band może się spotykać na próbach, które mają przygotować zespół do występu na dużej scenie, przed szeroką publicznością podczas Dni Gostynia 2022. Muzycy robią wszystko, żeby spotykać się co tydzień, w każdy wtorek. Chcą się "dograć" jak najlepiej.

Ardagh Band otworzy artystyczną część drugiego dnia Dni Gostynia 2022 

27 maja to wielki dzień dla kapeli. Wtedy formacja po raz pierwszy wystąpi na masowej imprezie plenerowej. Lider zespołu, Jakub Osiewicz zapewnia, że muzycy są dobrze przygotowani. Repertuar układano do końca marca. W sumie na potrzeby 40-45-minutowego występu przygotowano 10 utworów, a także dodatkowe na "bisy". 

- Czujemy się pewnie, próby rozpoczęliśmy w styczniu, żebyśmy się nie obudzili z ręką w nocniku. Chcemy wszystko dograć, by każdy wiedział, co ma robić - mówi Jakub Osiewicz.

Trzymamy kciuki, żeby 28 maja na dużej scenie wszystko poszło jak najlepiej, a wtedy bisów będzie jeszcze więcej. Zespół wystąpi o godz. 15.00 rozpoczynając artystyczną część drugiego z Dni Gostynia 2022.

Jaki jest rozkład jazdy na tegoroczne "imieniny miasta"? Dużą sceną zawładną w tym roku kobiety - CZYTAJ TUTAJ.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy